mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odświeżony Dodge Charger

Odświeżony Dodge Charger

Dodge przygotował na 2011 rok znacznie odnowioną wersję swojego okrętu flagowego. Koncern Chrysler twierdzi, że jest to jedynie duży face-lifiting, jednak zmiany poszły tak daleko, iż można już mówić o nowym modelu.

Odświeżony Dodge Charger

Nadwozie odnowionego Chargera, podobnie zresztą jak wersji sprzed face-liftingu, jest zainspirowane legendarnym muscle carem z późnych lat '60. Jego "twarz" jest teraz jeszcze bardziej agresywna, gotowa do pożerania kolejnych kilometrów i wzbudzająca strach tych, którzy widzą ją w swoich wstecznych lusterkach. Konstruktorzy spędzili godziny w tunelu aerodynamicznym, aby osiągnąć jak najlepszy współczynnik opływu powietrza wokół pojazdu. Przeprojektowany został przód, profil, tył łącznie z przetłoczeniami i lampami, maska, która jest teraz wykonana w całości z aluminium i poktryta wyraźnymi wybrzuszeniami, nawiązującymi do złotych lat amerykańskiej motoryzacji. Tylne lampy, złożone ze 164 diod LED, jeszcze bardziej przypominają o tamtych czasach i momentalnie przywołują na myśl klasycznego Chargera.

We wnętrzu widać jak bardzo Dodge chce przypaść do europejskich gustów. Znacznie poprawiono jakość materiałów, która może teraz konkurować z samochodami tej klasy ze Starego Kontynentu, stworzono całkowicie nową, trójramienną kierownice zamiast poprzedniej, wielkiej, nieporęcznej i czteroramiennej. Kabina została teraz "akustycznie dopracowana", co oznacza, że konstruktorzy nie skupili się na obniżeniu hałasu wewnątrz, lecz na dopracowaniu dźwięków, które były już słyszalne - bo przecież kto nie chciałby delektować się odgłosami widlastej ósemki o pojemności 5,7 litra w wersji R/T...

 

W odnowionym Chargerze Dodge zaproponował system Uconnect Touch, który skupia w sobie wszelkie możliwe technologiczne zabawki wewnątrz auta - nawigację satelitarną przygotowaną przez firmę Garmin, dwustrefową klimatyzację, możliwość sprawdzenia cen paliwa w dowolnym rejonie kraju (USA oczywiście), radio satelitarne SIRIUS (też USA) oraz wiele innych.

Samochód został stworzony tak, aby mogł konkurować na wszelkich możliwych rynkach - europejskim, amerykańskim i azjatyckim. Pojazd będzie produkowany w Brampton w hrabstwie Ontario w Kanadzie.


Podobne wiadomości:

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Audi A3 i S3 przechodzą facelifting

Audi A3 i S3 przechodzą facelifting

Premiery 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport