mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odwołana wystawa w Londynie

Odwołana wystawa w Londynie

Kolejna wystawa samochodowa przegrywa w walce z kryzysem, jaki nęka branżę motoryzacyjną. Co ciekawe, tym razem chodzi o targi w Londynie, których najbliższa edycja miała się odbyć dopiero w 2010 r.

Odwołana wystawa w Londynie
Organizatorzy British International Motor Show nie mają jednak żadnych wątpliwości, iż światowy kryzys gospodarczy do tego momentu się zakończy. Według prezesa brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Samochodowych, Paula Everitta, organizatora wystawy w Londynie lepiej zawczasu podjąć taką decyzję, niż żyć w niepewności, czy producenci sami w ramach cięcia kosztów nie podejmą decyzji o rezygnacji z udziału w targach.

Na obecną chwilę nie ma również możliwości, aby stwierdzić, kiedy wystawa w stolicy Anglii zostanie wznowiona. - 2011 rok byłby możliwy, gdybyśmy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy byli świadkami poprawy koniunktury o natężeniu porównywalnym do załamania, jakie miało miejsce w ostatnim półroczu - stwierdził Everitt. - Dlatego, patrząc realistycznie, nastąpi to później.

Raczej wątpliwe jest również, by wystawa w Londynie odbyła się w 2012 roku. Wówczas to bowiem w tym mieście odbywać się będą Igrzyska Olimpijskie, co mogłoby stanowić zbyt duży problem, by pogodzić ze sobą w jednym niemal czasie dwie tak duże imprezy. Dlatego też najbardziej prawdopodobny wydaje się być rok 2013, chyba że kryzys potrwa znacznie dłużej.

Wprawdzie wystawa w Londynie, która miała odbywać się co dwa lata, nie należy do światowej, czy choć europejskiej czołówki tego typu imprez, to jednak nie brakowało i na niej spektakularnych premier światowych. Przykładowo, podczas ostatniej edycji w ubiegłym roku, swoją światową premierę miał tam Opel Insignia, a w 2006 r. po raz pierwszy pokazany został Seat Leon Cupra nowej generacji.
Tematy w artykule: targi motoryzacyjne

Podobne wiadomości:

Targi Los Angeles 2015 - Top  7 premierowych modeli

Targi Los Angeles 2015 - Top 7 premierowych...

Aktualności 2015-11-19

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Aktualności 2015-04-11

Komentuj:

~slavo 2009-03-20

super zdjęcie dodane, pełen profesjonalizm. możnaby z tego zrobić fotoreportaż.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Ekipa z Affalterbach zaprezentowała kilka miesięcy temu najnowsza odsłonę Mercedesa Klasy E o nadwoziu sedan. Teraz na warsztat trafia kolejna wersja, przeznaczona dla klientów poszukujących dynamicznego, a zarazem praktycznego wozu.