mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odwołana wystawa w Londynie

Odwołana wystawa w Londynie

Kolejna wystawa samochodowa przegrywa w walce z kryzysem, jaki nęka branżę motoryzacyjną. Co ciekawe, tym razem chodzi o targi w Londynie, których najbliższa edycja miała się odbyć dopiero w 2010 r.

Odwołana wystawa w Londynie
Organizatorzy British International Motor Show nie mają jednak żadnych wątpliwości, iż światowy kryzys gospodarczy do tego momentu się zakończy. Według prezesa brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Samochodowych, Paula Everitta, organizatora wystawy w Londynie lepiej zawczasu podjąć taką decyzję, niż żyć w niepewności, czy producenci sami w ramach cięcia kosztów nie podejmą decyzji o rezygnacji z udziału w targach.

Na obecną chwilę nie ma również możliwości, aby stwierdzić, kiedy wystawa w stolicy Anglii zostanie wznowiona. - 2011 rok byłby możliwy, gdybyśmy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy byli świadkami poprawy koniunktury o natężeniu porównywalnym do załamania, jakie miało miejsce w ostatnim półroczu - stwierdził Everitt. - Dlatego, patrząc realistycznie, nastąpi to później.

Raczej wątpliwe jest również, by wystawa w Londynie odbyła się w 2012 roku. Wówczas to bowiem w tym mieście odbywać się będą Igrzyska Olimpijskie, co mogłoby stanowić zbyt duży problem, by pogodzić ze sobą w jednym niemal czasie dwie tak duże imprezy. Dlatego też najbardziej prawdopodobny wydaje się być rok 2013, chyba że kryzys potrwa znacznie dłużej.

Wprawdzie wystawa w Londynie, która miała odbywać się co dwa lata, nie należy do światowej, czy choć europejskiej czołówki tego typu imprez, to jednak nie brakowało i na niej spektakularnych premier światowych. Przykładowo, podczas ostatniej edycji w ubiegłym roku, swoją światową premierę miał tam Opel Insignia, a w 2006 r. po raz pierwszy pokazany został Seat Leon Cupra nowej generacji.
Tematy w artykule: targi motoryzacyjne

Podobne wiadomości:

Targi Los Angeles 2015 - Top  7 premierowych modeli

Targi Los Angeles 2015 - Top 7 premierowych...

Aktualności 2015-11-19

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Aktualności 2015-04-11

Komentuj:

~slavo 2009-03-20

super zdjęcie dodane, pełen profesjonalizm. możnaby z tego zrobić fotoreportaż.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.