mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ofensywa Kii

Ofensywa Kii

Południowokoreański koncern samochodowy Kia rozpocznie w kwietniu tego roku sprzedaż na terenie Europy swojego najnowszego modelu Picanto z segmentu małych aut.

Ofensywa Kii

Premiera Picanto miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku podczas targów we Frankfurcie. Oczekiwana sprzedaż w pierwszym roku ma wynieść 66.200 aut. Na początku nowy model oferowany będzie z dwoma silnikami benzynowymi 1,0 i 1,1-litrowymi o mocy odpowiednio 62 i 64 KM, a w połowie przyszłego roku w ofercie znajdzie się również trzycylindrowa jednostka wysokoprężna 1,1 l.

Picanto ma odegrać kluczową rolę w ofensywie koreańskiego koncernu na europejskim rynku. Obecnie Kia jest już najbardziej dynamicznie rozwijającą się marką w Europie. W 2003 roku sprzedano 149.021 aut, w tym roku sprzedaż ma wynieść 205.300 egzemplarzy, zaś w 2005 już 300.000.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari Erica Claptona na sprzedaż
Ferrari Erica Claptona na sprzedaż
Eric Clapton znany i ceniony kolekcjoner Ferrari. Do tego stopnia, że firma stworzyła dla niego jedyny na świecie egzemplarz SP12 EPC. Jednak tym razem na aukcję trafia jedna z ikon motoryzacji – model F40, który przez kilka lat należał do muzyka.