mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ofensywa jakościowa Mercedesa

Ofensywa jakościowa Mercedesa

Szeroko zakrojona akcja Mercedesa ma związek z koniecznością skontrolowania około 1.3 miliona różnych modeli na całym świecie.

Chcąc dbać o jakość samochodów, które już pojawiły się w sprzedaży, niemiecki producent, w ramach ogólnoświatowej akcji wzywa użytkowników do kontroli i wymiany niektórych podzespołów pojazdów.

Akcja jest konsekwencją ofensywy jakościowej, zapowiedzianej przez nowego szefa Mercedes-Benz, dr Eckharda Cordesa: “Celem naszej akcji jest, aby pojazdy, które są już użytkowane przez naszych klientów, również spełniały nasze najwyższe oczekiwania, tak jak pojazdy obecnie produkowane.”

W samochodach wyposażonych w sześcio- i ośmiocylindrowe silniki benzynowe, wyprodukowanych między czerwcem 2001 r. a listopadem 2004 r., kontroluje się, a jeśli to konieczne – wymienia, regulator napięcia w alternatorze.

W modelach Klasy E i CLS wyprodukowanych od stycznia 2002 do stycznia 2005, instaluje się nowe oprogramowanie układu kontroli akumulatora w celu podniesienia poziomu zasilania urządzeń samochodu.

Dodatkowo, układy hamulcowe w modelach Klasy E, SL i CLS produkowanych w okresie od czerwca 2001 do marca 2005, mają również zostać zmodernizowane.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.