mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ofensywa jakościowa Mercedesa

Ofensywa jakościowa Mercedesa

Szeroko zakrojona akcja Mercedesa ma związek z koniecznością skontrolowania około 1.3 miliona różnych modeli na całym świecie.

Chcąc dbać o jakość samochodów, które już pojawiły się w sprzedaży, niemiecki producent, w ramach ogólnoświatowej akcji wzywa użytkowników do kontroli i wymiany niektórych podzespołów pojazdów.

Akcja jest konsekwencją ofensywy jakościowej, zapowiedzianej przez nowego szefa Mercedes-Benz, dr Eckharda Cordesa: “Celem naszej akcji jest, aby pojazdy, które są już użytkowane przez naszych klientów, również spełniały nasze najwyższe oczekiwania, tak jak pojazdy obecnie produkowane.”

W samochodach wyposażonych w sześcio- i ośmiocylindrowe silniki benzynowe, wyprodukowanych między czerwcem 2001 r. a listopadem 2004 r., kontroluje się, a jeśli to konieczne – wymienia, regulator napięcia w alternatorze.

W modelach Klasy E i CLS wyprodukowanych od stycznia 2002 do stycznia 2005, instaluje się nowe oprogramowanie układu kontroli akumulatora w celu podniesienia poziomu zasilania urządzeń samochodu.

Dodatkowo, układy hamulcowe w modelach Klasy E, SL i CLS produkowanych w okresie od czerwca 2001 do marca 2005, mają również zostać zmodernizowane.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.