mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ofensywa użytkowych DC

Ofensywa użytkowych DC

Koncern DaimlerChrysler liczy na dalsze sukcesy w sektorze pojazdów użytkowych w roku 2006. Prognozy firmy ogłoszono podczas Targów Pojazdów Użytkowych RAI w Amsterdamie.

Ofensywa użytkowych DC

W pierwszej połowie 2005 r., Dział Pojazdów Użytkowych osiągnął sprzedaż na poziomie 401.000 sztuk, co oznacza blisko 30-procentowy wzrost w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Zysk operacyjny z tego okresu obliczono na 1,2 miliarda euro, czyli o 68% więcej niż rok wcześniej.

Ofensywa produktowa Działu Pojazdów Użytkowych koncernu DaimlerChrysler jest częścią większego programu optymalizacji, znanego pod nazwą "Global Excellence" — "Globalna Doskonałość". Celem tego programu jest zmniejszenie wpływu bieżących zmian sytuacji rynkowej na rentowność działu.

Na wystawie RAI zaprezentowane zostały Mercedes Vito z napędem na cztery koła, "lekkie" pojazdy budowlane z rodziny Axor, pojazdy z serii Atego i Axor z silnikami diesla w technologii BlueTec oraz ciężarówka przeznaczona do ciężkiego transportu dalekobieżnego - koncepcyjny model Actros Cruiser 1860 LS z nową skrzynią biegów Mercedes-Benz Powershift.

Mitsubishi Fuso, spółka należą do DaimlerChrysler, przedstawiła nową generację modelu Canter, lekkiej ciężarówki produkowanej w Portugalii. Nowa wersja pojazdu trafiła na rynki europejskie wiosną 2005 r. Na wystawie zaprezentowano też wersję z napędem hybrydowym, przeznaczoną na rynek japoński, gdzie trafi do seryjnej produkcji w 2006 r.

Komentuj:

~Gregor 2006-08-10

Ale fura fajnie ma w środku skura klima itp.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC
Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC
Na kilkanaście dni przed Genewą Volkswagen zaprezentował swój najnowszy model – Arteon. Przed tym autem stoi bardzo ambitne zadanie - będzie musiał zastąpić dwa modele. Mamy pierwsze zdjęcia tego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model