mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Offset w Bumarze

Offset w Bumarze

12 października 2005 r. został podpisany protokół do umowy offsetowej między Skarbem Państwa RP i firmą Lockhead Martin Corporation (LMC) dotyczący wprowadzenia na listę zobowiązań offsetowych kolejnych projektów, które mają być realizowane m.in. w ZM "Bumar - Łabędy".

Jednym z projektów wprowadzonych na listę zobowiązań offsetowych LMC, jest podjęcie przez Zakłady Mechaniczne "Bumar-Łabędy" S.A. samodzielnego prowadzenia działalności operatora SILS (tj. centrum logistycznego, wstępnego montażu niektórych komponentów oraz sekwencjonowania komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego). Realizacja tego zobowiązania jest dobrym przykładem udanej zmiany profilu produkcji z przemysłu zbrojeniowego na produkcję cywilną.

Umowa offsetowa pomiędzy Skarbem Państwa RP i Lockheed Martin Corporation (LMC) została zawarta 18 kwietnia 2003 r. na okres 10 lat i w tym okresie LMC jest zobowiązany do zrealizowania zobowiązań offsetowych o wartości offsetowej 6.028 mln USD.

Dzięki realizacji umowy offsetowej z LMC polskie przedsiębiorstwa otrzymują wsparcie kapitałowe oraz dostęp do nowoczesnych technologii i know-how, a także uzyskują liczne zamówienia zagraniczne umożliwiające dotarcie na rynki zewnętrzne, co przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki oraz tworzenia nowych miejsc pracy.


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic