mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Offset w Bumarze

Offset w Bumarze

12 października 2005 r. został podpisany protokół do umowy offsetowej między Skarbem Państwa RP i firmą Lockhead Martin Corporation (LMC) dotyczący wprowadzenia na listę zobowiązań offsetowych kolejnych projektów, które mają być realizowane m.in. w ZM "Bumar - Łabędy".

Jednym z projektów wprowadzonych na listę zobowiązań offsetowych LMC, jest podjęcie przez Zakłady Mechaniczne "Bumar-Łabędy" S.A. samodzielnego prowadzenia działalności operatora SILS (tj. centrum logistycznego, wstępnego montażu niektórych komponentów oraz sekwencjonowania komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego). Realizacja tego zobowiązania jest dobrym przykładem udanej zmiany profilu produkcji z przemysłu zbrojeniowego na produkcję cywilną.

Umowa offsetowa pomiędzy Skarbem Państwa RP i Lockheed Martin Corporation (LMC) została zawarta 18 kwietnia 2003 r. na okres 10 lat i w tym okresie LMC jest zobowiązany do zrealizowania zobowiązań offsetowych o wartości offsetowej 6.028 mln USD.

Dzięki realizacji umowy offsetowej z LMC polskie przedsiębiorstwa otrzymują wsparcie kapitałowe oraz dostęp do nowoczesnych technologii i know-how, a także uzyskują liczne zamówienia zagraniczne umożliwiające dotarcie na rynki zewnętrzne, co przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki oraz tworzenia nowych miejsc pracy.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.