mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Offset w Bumarze

Offset w Bumarze

12 października 2005 r. został podpisany protokół do umowy offsetowej między Skarbem Państwa RP i firmą Lockhead Martin Corporation (LMC) dotyczący wprowadzenia na listę zobowiązań offsetowych kolejnych projektów, które mają być realizowane m.in. w ZM "Bumar - Łabędy".

Jednym z projektów wprowadzonych na listę zobowiązań offsetowych LMC, jest podjęcie przez Zakłady Mechaniczne "Bumar-Łabędy" S.A. samodzielnego prowadzenia działalności operatora SILS (tj. centrum logistycznego, wstępnego montażu niektórych komponentów oraz sekwencjonowania komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego). Realizacja tego zobowiązania jest dobrym przykładem udanej zmiany profilu produkcji z przemysłu zbrojeniowego na produkcję cywilną.

Umowa offsetowa pomiędzy Skarbem Państwa RP i Lockheed Martin Corporation (LMC) została zawarta 18 kwietnia 2003 r. na okres 10 lat i w tym okresie LMC jest zobowiązany do zrealizowania zobowiązań offsetowych o wartości offsetowej 6.028 mln USD.

Dzięki realizacji umowy offsetowej z LMC polskie przedsiębiorstwa otrzymują wsparcie kapitałowe oraz dostęp do nowoczesnych technologii i know-how, a także uzyskują liczne zamówienia zagraniczne umożliwiające dotarcie na rynki zewnętrzne, co przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki oraz tworzenia nowych miejsc pracy.


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Właściciele samochodów osobowych i ciężarowych zapłacą w przyszłym roku jeszcze więcej za brak OC. Maksymalna kara za jazdę bez obowiązkowego ubezpieczenia może wynieść nawet 6300 zł.