mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oficjalne otwarcie pierwszego zakładu Husqvarna w Polsce

Oficjalne otwarcie pierwszego zakładu Husqvarna w Polsce

Prawie 1000 maszyn dziennie produkowanych jest w pierwszej w Polsce fabryce międzynarodowej korporacji Husqvarna. Szwedzka inwestycja warta prawie 25 milionów euro ulokowana została w podkarpackim Mielcu, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgodnie z założeniami, wielkość produkcji w 2011 roku osiągnie poziom 80 000 maszyn.

Oficjalne otwarcie pierwszego zakładu Husqvarna w Polsce
Husqvarna to największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe.

Budowa zaawansowanej technologicznie fabryki w Mielcu trwała tylko 9 miesięcy. Produkowane w niej są wysokiej jakości produkty takie jak kosiarki typu rider oraz tradycyjne kosiarki, spełniające wymagania rynku europejskiego.

Obecnie w mieleckiej fabryce wytarzany jest sprzęt dla marek: „Husqvarna” oraz „Jonsered”. Latem 2011 roku produkcja zostanie rozszerzona o kosiarki marki „Klippo”, przeznaczone na rynek szwedzki.

„Dla firmy Husqvarna, Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie. Dotychczas prowadzona działalność w naszym kraju, w zakresie dystrybucji i serwisu maszyn, została rozszerzona o produkcję wybranych urządzeń. Mielec, gdzie powstała nowa fabryka, to dogodna lokalizacja pod względem przemysłowym i komunikacyjnym. Inwestycja firmy Husqvarna jest także odpowiedzią na rosnący globalny popyt na produkty do pielęgnacji terenów zieleni. Wierzymy w potencjał polskiego rynku i mamy nadzieję, że wkrótce stanie się on strategicznym punktem produkcji i dystrybucji w Europie” – powiedział podczas otwarcia Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający Husqvarna Poland Sp. z o.o.

„Nasza fabryka należy do jednych z najnowocześniejszych na świecie, zapewniając płynny, wydajny i elastyczny proces produkcji. Jest to możliwe dzięki zarządzaniu produkcją zgodnie z napływającymi zleceniami. Koncepcja ta pozwala na dobry przepływ komponentów, jednocześnie ograniczając obecność zbędnych części w magazynie”– powiedziała Maria Wallin, menedżer mieleckiej fabryki.

Firma Husqvarna rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce od ponad 20 lat. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty dilerskie (punkty sprzedaży) połączone z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów.


Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.