mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ogier: "Cieszę się, że Loeb zostaje"

Ogier: "Cieszę się, że Loeb zostaje"

Relacje Sebastiena Ogiera i Sebastiena Loeba w zespole Citroena można uznać za skomplikowane. Mimo to Ogier z satysfakcją przyjął wiadomość, że jego starszy kolega pozostanie we francuskim zespole jeszcze przez dwa kolejne sezony WRC.

Ogier:
"To dobra wiadomość dla zespołu, on jest bardzo dobrym kierowcą" - mówi o Loebie na łamach Autosportu Ogier. "Jeżdżenie z Sebastienem i Danielem Eleną w jednym zespole, to fajna sprawa. Nasze relacje są ok" - dodaje młody Francuz, który w tym sezonie na odcinkach specjalnych WRC wyrasta na jednego z największych konkurentów siedmiokrotnego mistrza świata.Mimo, że między oboma kierowcami nigdy nie doszło do jawnych potyczek, w przeszłości nie obyło się bez kilku - nazwijmy to delikatnie - uszczypliwości. Na przykład podczas Rajdu Akropolu Loeb zarzucił Citroenowi, że ten faworyzuje Ogiera. "Jasne, że czasami jest ciężko" - przyznaje Ogier. "Sebastien jest mocnym kierowcą i jeśli masz go za kolegę w drużynie, masz go też jednocześnie jako przeciwnika na odcinkach specjalnych" - odpowiada wymijająco Ogier.

Młodszy o 10 lat imiennik Loeba nie ukrywa, że jego celem jest mistrzostwo świata. Wtedy Ogier wreszcie mógłby wyjść z cienia wielkiego mistrza. "Pewnie, że więcej frajdy sprawiłoby mi pokonanie go na odcinkach specjalnych i zdobycie tytułu, niż gdyby postanowił odejść, otwierając innym kierowcą drogę do bycia nr 1. Moim celem jest mistrzostwo świata, ale nie zamierzam jednak z tego powodu zwariować" - mówi Sebastien Ogier.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen WRC Sebastien Loeb Sebastien Ogier

Podobne wiadomości:

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

Niespodzianka od Citroena (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross