Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ograniczenia prędkości ratują życie

Ograniczenia prędkości ratują życie

13 października br. w siedzibie Banku Światowego w Warszawie. Wiceminister Infrastruktury uczestniczył w konferencji, która zainaugurowała polskie obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz rozpoczęła ogólnopolską kampanię społeczną  „Ograniczenia prędkości ratują życie”.

Ograniczenia prędkości ratują życie
W 2007 r. na polskich drogach zginęło ponad 5,5 tys. osób, tylko prędkość była główną przyczyną 31 % wszystkich wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami - poinformował w trakcie konferencji Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji insp. Jacek Zalewski.

– Moim zdaniem główną przyczyną przekraczania limitów prędkości przez polskich kierowców jest brak nieuchronności kary. Dlatego trzeba wdrożyć system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Gdy będziemy pewni, że otrzymamy mandat w ciągu kilku dni od wykroczenia, to zastanowimy się, zanim naciśniemy na gaz – powiedział podczas konferencji Podsekretarz Stanu Z. Rapciak. - Samochód daje nam poczucie wolności. Z tej wolności trzeba jednak umieć korzystać, aby nie skończyło się to nieszczęściem – dodał.

- Głównym celem rozpoczynającej się dziś kampanii społecznej „Ograniczenia prędkości ratują życie” jest zmniejszenie liczby kierowców poruszających się z nadmierną prędkością – poinformował Dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Andrzej Grzegorczyk.

Kampania realizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Komendę Główną Policji. Kampania „Ograniczenia prędkości ratują życie” będzie obecna przez sześć tygodni w kinach, telewizji, radiu, Internecie oraz na stacjach benzynowych, billboardach i tyłach autobusów.

Podobne wiadomości:

Powstaje obwodnica Radomia

Powstaje obwodnica Radomia

Polskie drogi 2014-08-04

Parkuj z głową

Parkuj z głową

Aktualności 2014-09-10

Komentuj:

~adam 2008-10-22

zeneksb - jakby to ode mnie zależało, to za to co napisałeś uczynił bym Cię premierem, albo chociaż ministrem infrastruktury. pzdr

~zeneksb 2008-10-21

Ja mam pytanie , dlaczego nie ma zaufania do mądrości kierowców. Każdy z Nas z małym 5% wyjątkiem dostosowuje prędkość do warunków jazdy . Gdy jest np ograniczenie na dobrej drodze, a takie już bywają ,do 60km/h a wszyscy jadą z prędkością 90km/h , to czy wszyscy są piratami czy ktoś niefrasobliwie na wyrost ograniczył prędkość . A swoją drogą czy ktoś z władców nad ruchem drogowym mógłby przeprowadzić eksperyment i np limity dopuszczalnej prędkości ustalać na podstawie średniej prędkości kierowców po danej trasie z wyłączeniem skrajnych wartości ( owe 5% piratów wykraczających grubo ponad średnią i zawalidrogi których muszą wyprzedzać wszystkie tiry) . To by dopiero była prawdziwa demokracja na drodze, a nie zabawa w kotka i myszkę z policją . Dam sobie obciąć pedał gazu że nie było by idjotycznych ograniczeń, a 95% kierowców będzie jeździło zgodnie z przepisami.A te 5 % zawsze pozostanie piratami chociażby radar stał co 1 km lub częściej a prawo jazdy odbierano przy przekroczeniu o 10km/h, bo pijaków takie szykany nie powstrzymują. PO CO MARNOWAĆ NASZE PIENIĄDZE ?????? , głównym celem jest dobra praca wąskiej grupy hycli no i niezły biznes Firm produkujących radary i inne cuda mające Nas pognębić. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych kierowców i mam nadzieję że pomysł trafi gdzieś na dobry grunt.

~aaa 2008-10-21

eeee.... ten artykuł już był :)))))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Co wybrać - diesel czy benzyna?
Co wybrać - diesel czy benzyna?
Przy zakupie samochodu większość kierowców ma ten sam problem - jaki silnik wybrać? Diesla, dlatego że zużywa mało paliwa, ale który może być drogi w naprawie? Czy może silnik benzynowy, który jest tańszy w zakupie, ale zużywa więcej paliwa? Zobacz jaki rodzaj silnika będzie najlepszy dla Ciebie
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj