mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oleje i smary z Ostrowca

Oleje i smary z Ostrowca

Na początku stycznia bieżącego roku firma Statoil otworzyła nowy zakład produkcji olejów i smarów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to trzecia linia produkcyjna olejów koncernu StatoilHydro w Europie. Pozostałe dwie działają w Fagerstrand w Norwegii i w Nynashamn w Szwecji.

Oleje i smary z Ostrowca
Na uroczystość otwarcia nowej fabryki firmy Statoil zostali zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych, koncernu StatoilHydro oraz mediów. Zakład został wybudowany w wysokim standardzie i spełnia rygorystyczne wymogi w zakresie bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska. Linie technologiczne umożliwiają produkcję najwyższej jakości olejów smarowych, a procedury kontrolne wdrożone na każdym etapie produkcji dają pełną gwarancję jakości finalnego produktu.

Zakład Produkcji Olejów w Ostrowcu Świętokrzyskim ma zdolność produkcyjną na poziomie 1200-1400 ton miesięcznie oraz objętość magazynowa 1200 m³. Zakład posiada instalację blendującą, umożliwiającą bieżącą kontrolę dozowanych surowców oraz nowoczesną linię do nalewu, wyposażoną w system filtracji zapewniający wysoką klasę czystości olejów. Laboratorium analityczne wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt pomiarowy, umożliwiający kontrolę na każdym etapie produkcji, od przyjęcia surowców do magazynu, poprzez proces produkcji i kontrolę finalnego wyrobu.

W Ostrowcu Świętokrzyskim produkowane są najwyższej klasy oleje i smary według receptur zatwierdzonych w koncernie StatoilHydro. Produkty te są eksportowane m.in. do Danii, Czech, Estonii oraz na Słowację, Litwę, Łotwę i Ukrainę. Spełniają wszelkie normy rynku europejskiego, jak również bardzo wymagającego rynku skandynawskiego. Centralne położenie Polski w Europie ma zasadnicze znaczenie przy organizacji produkcji i logistyki.

W zakładzie pracuje obecnie 25 osób. Większość zatrudnionych tam pracowników wywodzi się z Ostrowca Świętokrzyskiego lub jego najbliższych okolic.
Tematy w artykule: polska motoryzacja

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.