mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oleksowicz: "Sezon na czwórkę"

Oleksowicz: "Sezon na czwórkę"

Croix-de-Coeur – 11-kilometrowy odcinek specjalny zakończył w ubiegły weekend nie tylko 52. Rallye International du Valais, lecz także cały sezon Mistrzostw Europy. Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski – zawodnicy zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR ukończyli ten trudny, pełen niespodzianek rajd na 11 miejscu w generalce i 2 miejscu w klasyfikacji ERC, a w całym czempionacie Starego Kontynentu zakończyli zmagania na 4. pozycji.

Oleksowicz:
W ostatniej rundzie ERC Polacy zdobyli w sumie 28 punktów. W łącznej punktacji zrównali się w liczbie punktów z Antoninem Tlustakiem. W tej sytuacji decydujące było zwycięstwo Tlustaka właśnie w Rajdzie Valais. W efekcie Oleksowicz i Obrębowski kończą sezon ERC na czwartym miejscu.
 
"Za nami ostatnia eliminacja Mistrzostw Europy. Niestety nie wszystko poszło po naszej myśli. Staraliśmy się, cały zespół się starał, ale popełniliśmy wszyscy sporo błędów. Kończymy sezon na czwartym miejscu w ERC. Nie udało nam się zrealizować naszego celu, jaki sobie postawiliśmy, czyli miejsca na podium na koniec sezonu" - mówi Maciej Oleksowicz.

"Udało nam się zrealizować inne cele. Wygrywaliśmy odcinki specjalne, w wielu rajdach utrzymywaliśmy dobre, szybkie tempo. Sezon zaczęliśmy świetnie i myślę, że pokazaliśmy się z naprawdę dobrej strony. Teraz już jesteśmy myślami przy kolejnym sezonie i niedługo podejmiemy decyzję, o tym co będziemy robić dalej i wkrótce o tym poinformujemy. Trzeci dzień rajdu Valais to kontynuacja trudnej jazdy na wymagających oesach. Pierwsza pętla upłynęła nam pod znakiem kłopotów ze sprzęgłem. Z kolei na pierwszym odcinku drugiej pętli awarii uległa jedna z przednich półosi napędowych, więc w zasadzie jechaliśmy samochodem tylnonapędowym, co było bardzo trudne. W tym zamieszaniu wjechaliśmy za wcześnie na punkt kontroli czasu, co skutkowało karą i spadkiem na trzecie miejsce w dzisiejszym dniu. W efekcie spadliśmy także na czwarte miejsce w klasyfikacji sezonu 2011 ERC. Gratulujemy zwycięzcom – mistrzowi Rossettiemu, Bettiemu i Antoninowi Tlustakowi, który ostatecznie wskoczył na podium. Dziękujemy także wszystkim sponsorom i całemu zespołowi" - dodał na zakończenie kierowca.
 
Aktualna, nieoficjalna klasyfikacja ERC sezonu 2011 po 11 eliminacjach:
 1. Luca Rossetti (ITA) – 253
2. Luca Betti (ITA) – 223
3. Antonin Tlustak (CZE) – 160
4. Maciej Oleksowicz (POL) – 160
5. Michał Sołowow (POL) – 115

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 050 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.