mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oleksowicz na podium Rajdu Chorwacji

Oleksowicz na podium Rajdu Chorwacji

Po zwycięstwie Leszka Kuzaja (2002), drugich miejscach Michała Sołowowa (2008, 2009), znowu mamy miły polski akcent w Croatia Rally. Po przejechaniu 15 asfaltowych odcinków specjalnych, o łącznej długości 247 km Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski, zawodnicy zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR zajęli 3. miejsce w Rajdzie Chorwacji.

Oleksowicz ustąpił tylko Luce Rossettiemu i Luce Bettiemu, a w mistrzostwach Europy awansował na trzecią pozycję. W czołowej piątce zmieścili się Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski. Punkty za siódmą lokatę w rundzie ERC przypadły Maciejowi Rzeźnikowi i Przemysławowi Mazurowi, najszybszym spoza S2000.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. To nasze pierwsze podium w Mistrzostwach Europy. Podczas całego rajdu uzyskiwaliśmy satysfakcjonujące czasy – wygraliśmy jeden oes, raz zajęliśmy 2 miejsce i ośmiokrotnie uplasowaliśmy siś na 3 pozycji. Trasy były fantastyczne, auto spisywało siś idealnie, z wyjątkiem wczorajszego dnia, gdzie w pewnym momencie pojawiały nam siś na konsoli wszystkie możliwe alarmy. Ciężka praca całego zespołu w trakcie przygotowań zaowocowała świetnym wynikiem. Od czwartku nie było chwili wytchnienia, cały czas w czołówce stawki walczyliśmy o każdy ułamek sekundy. Cieszymy siś bardzo z podium" - powiedział na mecie Maciej Oleksowicz.

Większość załóg wyjechała na ostatnią pętlę na slickach, tylko Longhi, Patrucco i Bossalini założyli deszczowe opony. Platak był na początku mokry. Piero Longhi zaliczył kraksę i zablokował drogę. Reszta załóg otrzymała czas Bettiego, gorszy o 21 sekund od wyniku Luki Rossettiego. Na końcowym Lokve Rossetti wyprzedził Bettiego (+6,3) i Szymona Rutę (+16,7). Maciej Oleksowicz stracił 29 sekund i w klasyfikacji dnia spadł z drugiego na trzecie miejsce. Luca Betti wyprzedził warszawską załogę o 10,3 sekundy. Szymon Ruta zdobył dwa bonusowe punkty za czwartą pozycję.