mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oleksowicz na pudle w Antibes

Oleksowicz na pudle w Antibes

260 km rywalizacji na krętych drogach francuskich Alp już za kierowcami i pilotami. Polska załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR – Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski startująca Fordem Fiestą S2000 zameldowała się na mecie 46. Antibes Rally Côte d'Azurna 3. miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu.

Oleksowicz na pudle w Antibes
Świetne trzecie miejsce w generalce jest jednocześnie trzecim miejscem w klasyfikacji ERC, więc Oleksowicz wzbogacił swój dorobek o kolejne 22 punkty w klasyfikacji mistrzostw Europy, awansując tym samym na trzecią pozycję w tabeli. "Cieszę się, że zrealizowaliśmy wszystkie cele, jakie postawiliśmy sobie przed tym rajdem. Co prawda pierwszy dzień nie poszedł nam idealnie, ale później było już dużo lepiej. W efekcie jesteśmy na trzecim miejscu, zarówno w generalce, jak i w ERC. Zdobyliśmy cenne punkty, które dają nam awans na trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw. Pojechaliśmy rajd czysto i bezbłędnie. Także samochód spisywał się doskonale, więc dziękuje całemu zespołowi za ten rajd. Teraz czeka nas ostatnia eliminacja w Szwajcarii, gdzie będziemy bronić trzeciego miejsca" - powiedział Maciej Oleksowicz.
 
Ostatniego załogi pokonały sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 122,1 km. Wśród nich był też przejazd przez słynną, znaną z rajdu Monte Carlo, przełęcz Turini. Przejazd sporo szybszy, bowiem jesienią trudno spodziewać się tu styczniowej ruletki ze śniegiem i lodem w roli głównej. Fiesta S2000 polskiej załogi, poza drobnymi problemami z układem hamulcowym na pierwszym oesie, spisywała się przez cały rajd bez zarzutu.
 
Klasyfikacja generalna 46. Antibes Rally Côte d'Azur:
1. Luca Rossetti (ITA)
2. Luca Betti (ITA) + 00:00:23.6
3. Maciej Oleksowicz (POL) + 00:06:23.0
4. Antonin Tlustak (CZE) + 00:07:15.8
5. Robert Lassauge + 00:07:25.7
6. Michel Boetti (FRA) + 00:11:16.7
7. Franck Lions (FRA) + 00:11:18.5
 
Klasyfikacja ERC po 46. Antibes Rally Côte d'Azur:
1. Luca Rossetti (ITA) – 253
2. Luca Betti (ITA) – 223
3. Maciej Oleksowicz (POL) – 135
4. Antonin Tlustak (CZE) – 133
6. Michał Sołowow (POL) – 115
7. Szymon Ruta (POL) – 101

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech