mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oleksowicz podsumowuje półmetek sezonu

Oleksowicz podsumowuje półmetek sezonu

Pierwsza połowa sezonu była dla załogi Maciej Oleksowicz/Andrzej Obrębowski z zespołu Castrol TRW Motointegrator niezwykle emocjonująca w Rajdowych Mistrzostwach Europy. „Celem jest podium” – deklarował przed pierwszymi startami kierowca – i słowa dotrzymał. Aktualnie Polacy zajmują w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce i zapowiadają walkę w kolejnych rundach europejskiego czempionatu.

Oleksowicz podsumowuje półmetek sezonu
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej połowy sezonu” – ocenia Maciek. Za nami cztery rajdy, a polska załoga na podium stawała już dwa razy. Celem jest jednak podium w klasyfikacji mistrzostw Europy na koniec sezonu. I tutaj też Polacy walczą jak dotąd całkiem nieźle, zajmując w tej chwili trzecie miejsce w oficjalnej klasyfikacji European Rally Championship.

Pierwszy start w tym sezonie - Mille Miglia we Włoszech w połowie kwietnia zawodnicy Castrol TRW Motointegrator ukończyli z siedmioma punktami w ERC. Majowy Rajd Chorwacji okazał się jeszcze bardziej owocny. Załoga stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i awansowała na trzecie miejsce w ERC, zdobywając cenne 24 punkty.

Start w Rajdzie Bosforu na początku czerwca był największym sukcesem w dotychczasowej karierze Macieja Oleksowicza. Po trzech dniach rajdowych zmagań załoga zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i drugie w mistrzostwach Europy. Od pierwszego oesu wiadomo było, że Maciej walczy o najwyższe pozycje. Załoga przez cały rajd plasowała się w pierwszej trójce, obejmując w pewnym momencie prowadzenie. Tylko przebita opona i problemy elektryczne z samochodem w drugim dniu rajdu zdecydowały o tym, że wynik nie był jeszcze lepszy. Ostatni start w pierwszej połowie sezonu - Rajd Ypres w Belgii - to zarazem najtrudniejszy start ze wszystkich dotychczasowych w tym roku. Był to potwornie trudny rajd, na którym wiele załóg kończyło swoją przygodę w rowie, ze względu na bardzo wąskie drogi i wyjątkowo dużo zakrętów pod kątem prostym, przy których trzeba było wyhamowywać niemalże do zera. Załoga Maciej Oleksowicz - Andrzej Obrębowski zespołu Castrol TRW Motointegrator dzielnie walczyła do samego końca i mimo wielu przygód, zakończyła rajd na czwartej pozycji w klasyfikacji ERC.

Po czterech startach polski duet z 83. punktami zajmuje trzecią pozycję w oficjalnej klasyfikacji ERC. Przed nim druga połowa sezonu, w której planuje start w czterech rajdach. Będą to kolejno: Rajd Madery (4-6.08), Rajd Barum w Czechach (26-28.08), Rajd Principe de Asturias w Hiszpanii (08-10.09) i Rajd Polski (23-25.09). Być może wystartuje także w ostatnich dwóch imprezach w tym sezonie: Rajd Antibes we Francji (14-16.10) i Rajd Valais w Szwajcarii (27-29.10).

„Przed nami Rajd Madery. Jest to dla nas zupełnie nowy rajd, będziemy tam jechać po raz pierwszy. Dlatego też chcemy się do niego jak najlepiej przygotować. Będziemy prowadzić testy w Polsce i na Maderze, żeby dokładnie doprecyzować wszystkie ustawienia samochodu i zapoznać się ze specyfiką tamtych tras. Nie możemy się już doczekać startu, bo jesteśmy bardzo ciekawi tego rajdu. Potem jedziemy do Czech, stamtąd do Hiszpanii, a pod koniec września czeka nas Rajd Polski. Jeśli chodzi o klasyfikację mistrzostw Europy, to oczywiście naszymi najgroźniejszymi konkurentami są Włosi, na szczęście oni nie są aż tacy mocni na szutrze" - zakończył Maciej Oleksowicz.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic