mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oleksowicz podsumowuje półmetek sezonu

Oleksowicz podsumowuje półmetek sezonu

Pierwsza połowa sezonu była dla załogi Maciej Oleksowicz/Andrzej Obrębowski z zespołu Castrol TRW Motointegrator niezwykle emocjonująca w Rajdowych Mistrzostwach Europy. „Celem jest podium” – deklarował przed pierwszymi startami kierowca – i słowa dotrzymał. Aktualnie Polacy zajmują w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce i zapowiadają walkę w kolejnych rundach europejskiego czempionatu.

Oleksowicz podsumowuje półmetek sezonu
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej połowy sezonu” – ocenia Maciek. Za nami cztery rajdy, a polska załoga na podium stawała już dwa razy. Celem jest jednak podium w klasyfikacji mistrzostw Europy na koniec sezonu. I tutaj też Polacy walczą jak dotąd całkiem nieźle, zajmując w tej chwili trzecie miejsce w oficjalnej klasyfikacji European Rally Championship.

Pierwszy start w tym sezonie - Mille Miglia we Włoszech w połowie kwietnia zawodnicy Castrol TRW Motointegrator ukończyli z siedmioma punktami w ERC. Majowy Rajd Chorwacji okazał się jeszcze bardziej owocny. Załoga stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i awansowała na trzecie miejsce w ERC, zdobywając cenne 24 punkty.

Start w Rajdzie Bosforu na początku czerwca był największym sukcesem w dotychczasowej karierze Macieja Oleksowicza. Po trzech dniach rajdowych zmagań załoga zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i drugie w mistrzostwach Europy. Od pierwszego oesu wiadomo było, że Maciej walczy o najwyższe pozycje. Załoga przez cały rajd plasowała się w pierwszej trójce, obejmując w pewnym momencie prowadzenie. Tylko przebita opona i problemy elektryczne z samochodem w drugim dniu rajdu zdecydowały o tym, że wynik nie był jeszcze lepszy. Ostatni start w pierwszej połowie sezonu - Rajd Ypres w Belgii - to zarazem najtrudniejszy start ze wszystkich dotychczasowych w tym roku. Był to potwornie trudny rajd, na którym wiele załóg kończyło swoją przygodę w rowie, ze względu na bardzo wąskie drogi i wyjątkowo dużo zakrętów pod kątem prostym, przy których trzeba było wyhamowywać niemalże do zera. Załoga Maciej Oleksowicz - Andrzej Obrębowski zespołu Castrol TRW Motointegrator dzielnie walczyła do samego końca i mimo wielu przygód, zakończyła rajd na czwartej pozycji w klasyfikacji ERC.

Po czterech startach polski duet z 83. punktami zajmuje trzecią pozycję w oficjalnej klasyfikacji ERC. Przed nim druga połowa sezonu, w której planuje start w czterech rajdach. Będą to kolejno: Rajd Madery (4-6.08), Rajd Barum w Czechach (26-28.08), Rajd Principe de Asturias w Hiszpanii (08-10.09) i Rajd Polski (23-25.09). Być może wystartuje także w ostatnich dwóch imprezach w tym sezonie: Rajd Antibes we Francji (14-16.10) i Rajd Valais w Szwajcarii (27-29.10).

„Przed nami Rajd Madery. Jest to dla nas zupełnie nowy rajd, będziemy tam jechać po raz pierwszy. Dlatego też chcemy się do niego jak najlepiej przygotować. Będziemy prowadzić testy w Polsce i na Maderze, żeby dokładnie doprecyzować wszystkie ustawienia samochodu i zapoznać się ze specyfiką tamtych tras. Nie możemy się już doczekać startu, bo jesteśmy bardzo ciekawi tego rajdu. Potem jedziemy do Czech, stamtąd do Hiszpanii, a pod koniec września czeka nas Rajd Polski. Jeśli chodzi o klasyfikację mistrzostw Europy, to oczywiście naszymi najgroźniejszymi konkurentami są Włosi, na szczęście oni nie są aż tacy mocni na szutrze" - zakończył Maciej Oleksowicz.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 050 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando