mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oleksowicz w MINI WRC

Oleksowicz w MINI WRC

W ubiegłym tygodniu Maciej Oleksowicz – kierowca zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR – miał okazję przetestować Mini John Cooper Works WRC. Polski zawodnik został zaproszony na testy przez Prodrive – brytyjską firmę, która we współpracy z MINI, zaprojektowała i skonstruowała rajdową wersję na bazie cywilnego modelu MINI Countryman.

Oleksowicz w MINI WRC
"MINI WRC ma doskonały silnik. W porównaniu do samochodu S2000, w którym dwulitrowy silnik nie ma turbodoładowania, MINI WRC jeździ się znacznie łatwiej. Motor jest bardziej elastyczny – ma po prostu więcej mocy i momentu obrotowego. MINI WRC imponuje stabilnością przy dużych prędkościach. Jest trochę dłuższy niż Peugeot 207 i Ford Fiesta, ale zupełnie nie przeszkadza to w prowadzeniu samochodu w ciasnych partiach. Pozycja za kierownicą przypadła mi do gustu. Wnętrze jest ergonomiczne, kierowca wszystko ma pod ręką. Co ciekawe, układ przeniesienia napędu w MINI jest bardzo podobny do tego, jaki zastosowano w Fieście" - powiedział po testach Maciej Oleksowicz.

Prodrive to marka doskonale znana w rajdowym świecie. To właśnie Prodrive stało za sukcesami rajdowego zespołu Subaru. Jazdy testowe MINI odbyły się na asfaltowym torze testowym firmy Prodrive w okolicach angielskiego Banbury. W fazie przygotowań brytyjskiej stajni jest także wersja RRC, czyli taka, którą można startować w mistrzostwach regionalnych. Prodrive czeka jeszcze na ostateczną decyzję FIA co do rozmiaru zwężki (30 czy 31 cm) przed turbosprężarką, by optymalnie dobrać przełożenia skrzyni biegów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI WRC Maciej Oleksowicz

Podobne wiadomości:

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Aktualności 2017-08-31

Mini Coupé – w czapce z daszkiem

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli Mini w wersji hatchback wygląda jak zabawka, to co powiedzieć o Coupé? Pomysł, który wydawał się żartem, doczekał się realizacji - oto najbardziej nietypowe Mini w dziejach świata.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando