mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Olimpiada Forda po raz piąty

Olimpiada Forda po raz piąty

Tegoroczna edycja Olimpiady Serwisowej zorganizowanej przez Ford Polska odbyła się w Poznaniu w salonie Bemo Motors. Finaliści konkurowali w takich dyscyplinach jak: Sprzedawca Samochodów, Doradca Serwisowy, Doradca Autoryzowanego Zakładu Napraw Nadwozi, Mechanik, Blacharz oraz Lakiernik Roku. W tym roku w ramach olimpiady rozegrano po raz pierwszy finał w całkiem nowej konkurencji.

Olimpiada Forda po raz piąty

 Współzawodnictwo w nowej konkurencji, Sprzedawca Roku Samochodów nowych ma na celu podniesienie umiejętności prezentacyjnych sprzedawców oraz standardów w zakresie obsługi klienta, a także wiedzy o produktach. Zwycięzca tej dyscypliny będzie reprezentować sieć Autoryzowanych Dilerów Forda w Polsce, na europejskim finale konkursu, który odbędzie się w przyszłym roku w Moskwie.

"Ostatnie lata wykorzystujemy na intensywne szkolenia i podnoszenie kwalifikacji pracowników zatrudnionych przez Autoryzowanych Dilerów Forda. Seria dotychczas przeprowadzonych szkoleń zakończy się w czwartym kwartale br. certyfikacją wszystkich sprzedawców samochodów nowych w naszej sieci. Będzie to dla nas punkt wyjścia do dalszego rozwoju zawodowego pracowników, zaś dla klientów będzie to pewność, że są obsługiwani przez kompetentnych i uprzejmych sprzedawców." – powiedział Bogusław Głód, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ford Polska.

W całej olimpiadzie udział wzięło 800 uczestników. Konkursy przebiegały w trzech etapach, od eliminacji wewnętrznych, aż po finał ogólnopolski, który odbył się w siedzibie Bemo Motors w Poznaniu. Konkurs o tytuł Sprzedawcy Roku 2007 wygrał Paweł Napieraj z Bemo Motors Koszalin, drugie miejsce zajął Hubert Gretkowski z Michalski Płock, zaś na trzecim miejscu uplasował się Jakub Dolaniecki.

Doradcą Serwisowym Roku 2007 w sieci Autoryzowanych Dilerów Forda został Piotr Jurgielewicz z Big Autohandel Olsztyn, drugie miejsce zajął Adam Pustułka z Ren Car Rybnik, zaś trzecie Tomasz Nowaczyk reprezentujący Bemo Motors Poznań. Doradcą Autoryzowanego Zakładu Napraw Nadwozi Roku 2007 w sieci Autoryzowanych Dilerów Forda został Mariusz Jama reprezentujący Lipski BS Warszawa, drugie miejsce zajął  Paweł Bereziewicz z PGD Euro Car Kraków, zaś trzecie Andrzej Otrębus również z Lipski BS Warszawa.

Mechanikiem Roku 2007 okazał się Feliks Musialski z Pol Motors Wrocław, drugie miejsce zajął Jarosław Domaruk z Auto Hobby Białystok, a trzecie Krzysztof Fedorowicz z Lipski BS Warszawa. Rywalizację o tytuł Blacharza Roku 2007 wygrał Krzysztof Chodysz, drugie miejsce zajął Roman Staniszewski - obaj z PGD OMC Motors Warszawa, natomiast  trzecie Grzegorz Malon z Lipski BS Warszawa. Lakiernikiem Roku 2007 został Mariusz Andryszczyk z PGD OMC Motors Warszawa, drugie miejsce zajął Sławomir Pelc z Res Motors Rzeszów, zaś trzecie miejsce Marek Ksoń z Big Autohandel Gdańsk.

Komisja Sędziowska składała się z przedstawicieli Ford Polska oraz wykładowców Zespołu Szkół Zawodowych w Mikołowie. Konkurs był także nadzorowany przez 20-osobowy zespół obserwatorów – szefów Autoryzowanych Serwisów Forda.

Czytaj także:

Olimpiada Serwisowa Hyundaia (2006-12-15)

Finał Olimpiady Techniki Samochodowej (2006-05-08)

Olimpiada serwisowa Forda (2005-09-20)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.