mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Olimpiada Forda po raz piąty

Olimpiada Forda po raz piąty

Tegoroczna edycja Olimpiady Serwisowej zorganizowanej przez Ford Polska odbyła się w Poznaniu w salonie Bemo Motors. Finaliści konkurowali w takich dyscyplinach jak: Sprzedawca Samochodów, Doradca Serwisowy, Doradca Autoryzowanego Zakładu Napraw Nadwozi, Mechanik, Blacharz oraz Lakiernik Roku. W tym roku w ramach olimpiady rozegrano po raz pierwszy finał w całkiem nowej konkurencji.

Olimpiada Forda po raz piąty

 Współzawodnictwo w nowej konkurencji, Sprzedawca Roku Samochodów nowych ma na celu podniesienie umiejętności prezentacyjnych sprzedawców oraz standardów w zakresie obsługi klienta, a także wiedzy o produktach. Zwycięzca tej dyscypliny będzie reprezentować sieć Autoryzowanych Dilerów Forda w Polsce, na europejskim finale konkursu, który odbędzie się w przyszłym roku w Moskwie.

"Ostatnie lata wykorzystujemy na intensywne szkolenia i podnoszenie kwalifikacji pracowników zatrudnionych przez Autoryzowanych Dilerów Forda. Seria dotychczas przeprowadzonych szkoleń zakończy się w czwartym kwartale br. certyfikacją wszystkich sprzedawców samochodów nowych w naszej sieci. Będzie to dla nas punkt wyjścia do dalszego rozwoju zawodowego pracowników, zaś dla klientów będzie to pewność, że są obsługiwani przez kompetentnych i uprzejmych sprzedawców." – powiedział Bogusław Głód, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ford Polska.

W całej olimpiadzie udział wzięło 800 uczestników. Konkursy przebiegały w trzech etapach, od eliminacji wewnętrznych, aż po finał ogólnopolski, który odbył się w siedzibie Bemo Motors w Poznaniu. Konkurs o tytuł Sprzedawcy Roku 2007 wygrał Paweł Napieraj z Bemo Motors Koszalin, drugie miejsce zajął Hubert Gretkowski z Michalski Płock, zaś na trzecim miejscu uplasował się Jakub Dolaniecki.

Doradcą Serwisowym Roku 2007 w sieci Autoryzowanych Dilerów Forda został Piotr Jurgielewicz z Big Autohandel Olsztyn, drugie miejsce zajął Adam Pustułka z Ren Car Rybnik, zaś trzecie Tomasz Nowaczyk reprezentujący Bemo Motors Poznań. Doradcą Autoryzowanego Zakładu Napraw Nadwozi Roku 2007 w sieci Autoryzowanych Dilerów Forda został Mariusz Jama reprezentujący Lipski BS Warszawa, drugie miejsce zajął  Paweł Bereziewicz z PGD Euro Car Kraków, zaś trzecie Andrzej Otrębus również z Lipski BS Warszawa.

Mechanikiem Roku 2007 okazał się Feliks Musialski z Pol Motors Wrocław, drugie miejsce zajął Jarosław Domaruk z Auto Hobby Białystok, a trzecie Krzysztof Fedorowicz z Lipski BS Warszawa. Rywalizację o tytuł Blacharza Roku 2007 wygrał Krzysztof Chodysz, drugie miejsce zajął Roman Staniszewski - obaj z PGD OMC Motors Warszawa, natomiast  trzecie Grzegorz Malon z Lipski BS Warszawa. Lakiernikiem Roku 2007 został Mariusz Andryszczyk z PGD OMC Motors Warszawa, drugie miejsce zajął Sławomir Pelc z Res Motors Rzeszów, zaś trzecie miejsce Marek Ksoń z Big Autohandel Gdańsk.

Komisja Sędziowska składała się z przedstawicieli Ford Polska oraz wykładowców Zespołu Szkół Zawodowych w Mikołowie. Konkurs był także nadzorowany przez 20-osobowy zespół obserwatorów – szefów Autoryzowanych Serwisów Forda.

Czytaj także:

Olimpiada Serwisowa Hyundaia (2006-12-15)

Finał Olimpiady Techniki Samochodowej (2006-05-08)

Olimpiada serwisowa Forda (2005-09-20)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.