mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oni będą zarządzać Fiatem

Oni będą zarządzać Fiatem

Zmiany w kierownictwie włoskiego koncernu. Andrea Formica będzie nowym dyrektorem zarządzającym marką Fiat i odpowiedzialnym za sprzedaż samochodów osobowych. Lorenzo Sistino będzie z kolei zarządzał operacjami międzynarodowymi.

Oni będą zarządzać Fiatem
Andrea Formica (na zdj. z prawej), manager z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej zarówno we Włoszech, jak i za granicą, ze znaczącym doświadczeniem w koncernach Ford i Toyota, jest nowym dyrektorem marki Fiat w Fiat Group Automobiles.

Zastąpił na tym stanowisku Lorenzo Sistino, który będzie teraz odpowiedzialny za operacje międzynarodowe, będąc dalej dyrektorem marki Fiat Professional. Zadaniem Lorenzo Sistino będzie rozwój marki na wschodzących rynkach na całym świecie, m.in. w Chinach, Indiach i Rosji, gdzie włoski koncern rozwija się i umacnia swoją pozycję. Andrea Formica będzie zarządzał sprzedażą marek Fiat, Alfa Romeo i Lancia, do których w Europie dochodzą marki Chrysler LLC.

Urodzony 13 stycznia 1961 Andrea Formica, absolwent Nauk Ekonomicznych, w 1988 ukończył Master in Business Administration na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczął w roku 1986 w firmie Benetton w Wlk. Brytanii i pozostał tam do roku 1987, sprawując funkcję asystenta dyrekcji. W roku 1989 rozpoczął pracę w Ford Italia, gdzie początkowo był kierownikiem strefy, a w 1999 został prezesem i dyrektorem generalnym. W czasie lat pracy dla Forda pełnił także funkcje na rynkach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii. W roku 2002 przeszedł do Toyota Europe, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa operacyjnego dla wszystkich marek. Następnie objął funkcję Senior Vice President Sales, Marketing & After Sales i od kwietnia 2008 do września bieżącego roku, funkcję Senior Vice President Sales, Marketing, Product Planning & Communication.

Lorenzo Sistino, urodzony w Turynie w roku 1962, absolwent Nauk Politycznych. Rozpoczął pracę w Fiacie w roku 1987, w Dyrekcji Marketingowej i Handlowej, zajmując coraz to bardziej znaczące stanowiska. Po objęciu w roku 2002 funkcji dyrektora Sprzedaży i Marketingu Samochodów Dostawczych, w 2004 zostało mu powierzone zarządzanie marką i sprzedażą lekkich samochodów dostawczych (LCV), a od lipca 2005 zarządzał także sprzedażą marki Fiat.

Pod koniec roku 2006 został mianowany dyrektorem New Holland Agriculture, jak również dyrektorem generalnym New Holland Agricultural Equipment. W 2007 został dyrektorem generalnym Fiat Automobiles, a w roku następnym także Fiat Professional. Od stycznia 2009 r. był odpowiedzialny za sprzedaż w Europie czterech marek: Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional i Lancii.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat

Podobne wiadomości:

Abarth 500C, Fiat 500 z silnikiem TwinAir –...

auto motor i sport 0000-00-00

W gamie "pięćsetki" pojawiły się ostatnio dwie świeże wersje - jedna dla fanów speedu, druga dla zdeklarowanych miłośników natury.

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.