mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Wszyscy właściciele Opla Adama z oknem dachowym odwiedzą w najbliższym czasie serwis. Producent ostrzega o usterce, która może spowodować odpadniecie dachu podczas jazdy.

Opel Adam i odpadający dach
Firma General Motors poinformowała Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o bardzo nietypowej wadzie. Egzemplarze Opla Adam wyprodukowane w latach 2013-2017 w niemieckiej fabryce mogą mieć problem z klejonym łączeniem stałego okna dachowego z nadwoziem. Producent ostrzega, że w najgorszym wypadku może nawet dojść do odłączenia dachu podczas jazdy.

Według informacji przekazanych do UOKiK, na polski rynek trafiło 396 takich modeli. Opel podkreśla, że wszyscy właściciele samochodów zostaną niezwłocznie powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia takiej usterki wraz z zaproszeniem do odwiedzenia najbliższego autoryzowanego serwisu niemieckiej marki.

To już kolejna usterka w Oplu Adamie, która wymaga akcji serwisowej. Trzy lata temu pojawił się problem w około 8 tys. samochodów. Producent z Russelsheim wykrył poważną usterkę układu kierowniczego, mogącą zagrozić bezpieczeństwu podróżujących. Producent nie ujawnił, w którym z elementów tkwił problem.

Mimo tego w zeszłorocznym zestawieniu J.D. Power badającym zadowolenie nabywców samochodów w Niemczech, Opel Adam otrzymał najwyższą punktację w swoim segmencie. Badanie powstało na podstawie odpowiedzi udzielonych przez 15 453 posiadaczy samochodów. W ankiecie wzięli udział respondenci posiadający dany pojazd przez co najmniej dwa lata. Pytania dotyczyły jakości, trwałości oraz wyglądu i kosztów eksploatacji samochodu. Na tej podstawie opracowano ranking, którego liderem zostaje marka lub model z najmniejszą liczba zgłoszonych usterek.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Adam
Opel Adam
Cena podstawowa już od: 44 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Adam Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Adam

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

OnStar kontra złodziej

auto motor i sport 2017-07-05

W Glasgow doszło do niecodziennej sytuacji – system OnStar pomógł namierzyć złodzieja samochodów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.