mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Adam na LPG

Opel Adam na LPG

W ofercie Opla niebawem pojawi się model Adam, który będzie dostosowany fabrycznie do zasilania gazem LPG. Ta wersja małego Opla będzie w stanie pokonać bez zatrzymywania dystans ok. 1200 kilometrów.

Opel Adam na LPG
Wariant z instalacją LPG zamontowany został w wersji 1.4 LPG ecoFlex, który dysponuje mocą 87 koni mechanicznych. Inżynierowie zmodyfikowali odpowiednio jednostkę benzynową, by ta nie miała żadnych problemów z dwoma rodzajami paliwa. Dzięki zamontowaniu butli na gaz pod podłogą auta udało się zachować dotychczasową pojemność bagażnika.

W trybie LPG Opel Adam będzie zużywać średnio 6,9 litra tego paliwa na 100 kilometrów, co przy 35-litrowym pojemniku na gaz pozwoli pokonać dystans ok. 500 kilometrów. Dzięki temu kierowca zaoszczędzi mniej więcej połowę tego, co by wydał, gdyby korzystał wyłącznie z benzyny.

Razem z pełnym bakiem benzyny Opel Adam 1.4 LPG ecoFlex jest w stanie pokonać dystans 1200 kilometrów. Co ciekawe, kierowca cały czas może obserwować, jaki pozostał mu zasięg w trybie LPG, jaki na benzynie i ile jest w stanie pokonać jeszcze łącznie kilometrów. Zmiana zasilania z gazu na benzynę i odwrotnie odbywa się praktycznie niezauważalnie, o tym, że poruszamy się obecnie przy użyciu LPG informuje kontrolka na zestawie wskaźników.

Na rynku niemieckim Opel Adam z instalacją gazową kosztuje od 16.150 euro. Ceny wersji z tym samym silnikiem, ale dostosowanej wyłącznie do zasilania benzyną, zaczynają się u naszych zachodnich sąsiadów od kwoty 14.605 euro. Jak na razie nie wiadomo, czy i kiedy Adam LPG pojawi się w polskich salonach niemieckiej marki.

Adam z instalacją gazową jest szóstym modelem Opla dostosowanym do zasilania dwoma rodzajami paliwa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Adam
Opel Adam
Cena podstawowa już od: 44 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Adam Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel LPG autogaz gaz Opel Adam

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Opel Adam LPG: oszczędne auto do miasta

auto motor i sport 0000-00-00

Opel do swojej oferty wprowadza Adama napędzanego benzyną i LPG - dzięki butli gazu zasięg auta jest niesamowity!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.