mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Ampera-e - znamy szczegóły

Opel Ampera-e - znamy szczegóły

Europejski brat bliźniak Chevroleta Bolta zadebiutuje już za kilka tygodni w Genewie. Opel wreszcie ujawnił wszystkie szczegóły dotyczące samochodu.

Opel Ampera-e - znamy szczegóły

Opel Ampera-e miał już kilka premier, ale producent bardzo delikatnie serwował kolejne dane techniczne na temat tego modelu. Dopiero przed marcowym debiutem w Genewie dowiedzieliśmy się nieco więcej.
 
Pod maską elektrycznego samochodu pracuje silnik o mocy 210 KM, dysponujący 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka sama konstrukcja pracuje w Bolcie. Baterie mają pojemność 60 kWh i składają się z 288 ogniw ułożonych w osiem modułów po 30 ogniw oraz dwa moduły po 24 ogniwa.

Umieszczono je w  części podwozia, dzięki czemu zaoszczędzono miejsce. Szybka ładowarka umożliwia 30-minutowe o mocy 50 kW, które pozwala na kontynuowanie podróży przez dalsze 150 kilometrów.

i pozwalają przejechać nawet 520 km (według badania NEDC). Prędkość maksymalna Opla to 150 km/h. Pierwsze 50 km/h pojawia się na liczniku po 3,2 sek., a rozpędzenie się do prędkości 100 km/h trwa 7,3 sek.
 
Opel Ampera-e jest już dostępny dla klientów w Norwegii. Kosztuje tam 299 900 koron, co w przeliczeniu kosztuje 150 tys. zł. Auto cieszy się ogromną popularnością w krajach Skandynawii. Zebrano już 3400 zamówień, a już niedługo rozpoczną się dostawy. Głównymi rynkami będą Niemiec, Holandia, Francja i Szwajcaria. Auto będzie dostępne nad Wisłą kilka miesięcy później.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Ampera Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Ampera

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Sports Tourer - bat na Passata

auto motor i sport 2017-02-06

Opel odsłonił kolejne karty i pokazał nowego asa. Oto kombi klasy średniej, które ma spore szanse namieszać w segmencie. Bagażnik pomieści o 30 litrów więcej, niż w sedanie

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

peweg 2017-02-28

Jakieś konkrety?

~zzz 2017-02-23

Dawno już nie czytałem "artykułu" wskazującego aż tak bardzo na totalny analfabetyzm autora tudzież absolutne lekceważenie czytelników..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.