mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Astra - hitem używanych

Opel Astra - hitem używanych

Jednym z najchętniej poszukiwanych samochodów używanych przez internautów jest Opel Astra. Wśród najbardziej popularnych modeli aut używanych serwisu GEpard w styczniu pierwsza generacja Astry znalazła się na drugim miejscu, zaś druga generacja na dziewiątym.

Opel Astra - hitem używanych

Druga generacja Opla Astry (Opel Astra Classic II lub Astra G) sprzedawana jest od 1998 r. I co ciekawe, mimo iż od 2004 roku w ofercie niemieckiego producenta znajduje się już trzecia generacja tego popularnego kompakta, to wciąż Astra II jest produkowana (m.in. w Gliwicach).

Obecnie Opel Astra należy do najważniejszych graczy rynku samochodów klasy niższej średniej, czyli tzw. kompaktów. Powszechnie znana jest jej rywalizacja z konkurentem zza miedzy, czyli Volkswagenem Golfem. Z analizy zainteresowania tymi modelami w ramach serwisu GEpard wynika, że większym powodzeniem cieszy się jednak Astra.

Jeśli chodzi o rocznik, to w rankingu największym "wzięciem" cieszą się Astry z lat 1994-1997 (pierwsza generacja) oraz z 2002 roku (druga generacja).

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w styczniu 2006 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Astra

+ 3

3

Honda Civic

+ 1

4

Ford Mondeo

- 2

5

Opel Vectra

- 2

6

Ford Focus

+ 1

7

Toyota Corolla

+ 1

8

Volkswagen Golf III

- 2

9

Opel Astra II

+ 4

10

Opel Corsa

- 1

Komentuj:

~kierowca 2006-10-31

astra jest the bests

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.