mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Astra - hitem używanych

Opel Astra - hitem używanych

Jednym z najchętniej poszukiwanych samochodów używanych przez internautów jest Opel Astra. Wśród najbardziej popularnych modeli aut używanych serwisu GEpard w styczniu pierwsza generacja Astry znalazła się na drugim miejscu, zaś druga generacja na dziewiątym.

Opel Astra - hitem używanych

Druga generacja Opla Astry (Opel Astra Classic II lub Astra G) sprzedawana jest od 1998 r. I co ciekawe, mimo iż od 2004 roku w ofercie niemieckiego producenta znajduje się już trzecia generacja tego popularnego kompakta, to wciąż Astra II jest produkowana (m.in. w Gliwicach).

Obecnie Opel Astra należy do najważniejszych graczy rynku samochodów klasy niższej średniej, czyli tzw. kompaktów. Powszechnie znana jest jej rywalizacja z konkurentem zza miedzy, czyli Volkswagenem Golfem. Z analizy zainteresowania tymi modelami w ramach serwisu GEpard wynika, że większym powodzeniem cieszy się jednak Astra.

Jeśli chodzi o rocznik, to w rankingu największym "wzięciem" cieszą się Astry z lat 1994-1997 (pierwsza generacja) oraz z 2002 roku (druga generacja).

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w styczniu 2006 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Astra

+ 3

3

Honda Civic

+ 1

4

Ford Mondeo

- 2

5

Opel Vectra

- 2

6

Ford Focus

+ 1

7

Toyota Corolla

+ 1

8

Volkswagen Golf III

- 2

9

Opel Astra II

+ 4

10

Opel Corsa

- 1

Komentuj:

~kierowca 2006-10-31

astra jest the bests

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.