mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Astra ponownie z Gliwic!

Opel Astra ponownie z Gliwic!

Pracownicy gliwickiej fabryki mogą być z siebie bardzo dumni. Opel ogłosił wczoraj, że następna generacja Astry będzie produkowana m.in . w Gliwicach.

Opel Astra ponownie z Gliwic!
Polski zakład będzie jednym z trzech, który będzie wytwarzała następną, piątą generacje Astry. W sumie samochód ten będzie produkowany w dwóch fabrykach - w Gliwicach oraz w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii.

Fabryka w Gliwicach powstała w 1998 roku i od tamtego czasu zakłady te cieszą się duża renomą jeśli chodzi o jakość i prace wykonywane w tej fabryce. Opel często chwali produkcję oraz ludzi tam pracujących. Dla Opla koszty produkcji w Gliwicach utrzymują się na lepszym poziomie niż w innych miejscach na naszym globie. Piąta generacja Astry zacznie zjeżdżać z taśm produkcyjnych w 2015 roku.

Opel zainwestuje 300 milionów euro w dwie fabryki mające produkować następną generację Astry. Wszystko po to by zmodernizować fabryki pod nową produkcję. "Cieszę się, że byliśmy w stanie opracować umowy, aby zabezpieczyć przyszłość tych zakładów. Dzięki sprawdzonej jakości produktów zbudowanych w Ellesmere Port oraz w Gliwicach, nowym umowom, oraz konkurencyjności kosztów produkcji, fabryki te będą fundamentem naszej europejskiej infrastruktury produkcyjnej", powiedział prezes Opla Karl-Friedrich Stracke.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.