mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Astra ponownie z Gliwic!

Opel Astra ponownie z Gliwic!

Pracownicy gliwickiej fabryki mogą być z siebie bardzo dumni. Opel ogłosił wczoraj, że następna generacja Astry będzie produkowana m.in . w Gliwicach.

Opel Astra ponownie z Gliwic!
Polski zakład będzie jednym z trzech, który będzie wytwarzała następną, piątą generacje Astry. W sumie samochód ten będzie produkowany w dwóch fabrykach - w Gliwicach oraz w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii.

Fabryka w Gliwicach powstała w 1998 roku i od tamtego czasu zakłady te cieszą się duża renomą jeśli chodzi o jakość i prace wykonywane w tej fabryce. Opel często chwali produkcję oraz ludzi tam pracujących. Dla Opla koszty produkcji w Gliwicach utrzymują się na lepszym poziomie niż w innych miejscach na naszym globie. Piąta generacja Astry zacznie zjeżdżać z taśm produkcyjnych w 2015 roku.

Opel zainwestuje 300 milionów euro w dwie fabryki mające produkować następną generację Astry. Wszystko po to by zmodernizować fabryki pod nową produkcję. "Cieszę się, że byliśmy w stanie opracować umowy, aby zabezpieczyć przyszłość tych zakładów. Dzięki sprawdzonej jakości produktów zbudowanych w Ellesmere Port oraz w Gliwicach, nowym umowom, oraz konkurencyjności kosztów produkcji, fabryki te będą fundamentem naszej europejskiej infrastruktury produkcyjnej", powiedział prezes Opla Karl-Friedrich Stracke.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic