mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Gliwice: zamiast zwolnień Chevrolety?

Opel Gliwice: zamiast zwolnień Chevrolety?

W najbliższym czasie nie będzie zwolnień pracowników General Motors w gliwickim  zakładzie koncernu - poinformował podczas spotkania ze związkami zawodowymi Karl Strecke, prezes GM Europe. Europejska Rada Zakładowa GM rozpoczyna walkę o uruchomienie produkcji Chevroletów w Europie. Fabryka w Gliwicach ma szanse na produkcję modelu Cruze.

Opel Gliwice: zamiast zwolnień Chevrolety?
- Utrzymanie poziomu zatrudnienia gwarantują nam porozumienia podpisane w poprzednich latach. Karl Strecke zapowiedział, że nawet jeżeli sytuacja na rynku się pogorszy, zarząd będzie szukał innych rozwiązań, jak np. wykorzystanie gliwickich pracowników do uruchamiania nowych modeli w innych fabrykach koncernu, a po 2012 planuje się zwiększenie poziomu produkcji w naszym zakładzie - mówi Mariusz Król, przewodniczący Solidarności w GMMP.

Zakładowa Solidarność prowadzi również w Europejskiej Radzie Zakładowej (EEF) GM negocjacje w sprawie zwiększenia wolumenu produkcyjnego  pięciodrzwiowej Astry czwartej generacji. -  Uzyskaliśmy w radzie akceptację  dla tej propozycji. Jednak pod warunkiem, że zarząd GM spełni żądania  EEF dotyczące wprowadzenia produkcji  Chevroletów w europejskich fabrykach. Takie zapowiedzi padają od jakiegoś czasu, mówi się np. o produkcji Chevroleta Cruze w Gliwicach, ale chcemy to mieć na piśmie. To bardzo ważny postulat dla wszystkich zakładów w Europie, bo co z tego, że my spieramy się między sobą o wielkości wolumenów, kiedy ogólna liczba aut produkowanych na starym kontynencie spada - wyjaśnia Mariusz Król.

Zdaniem przewodniczącego wprowadzenie produkcji Chevroletów do europejskich fabryk GM w krótkoterminowym okresie pozwoliłoby przetrwać kiepską koniunkturę gliwickiej fabryce dzięki zwiększeniu wolumenów na Astry, natomiast w dłuższej perspektywie wpłynęłoby na poprawę kondycji koncernu w całej Europie i na zwiększenie dostępności samochodów tej marki na kontynencie. - Dzisiaj moce produkcyjne europejskich fabryk są znacznie wyższe od liczby produkowanych samochodów. Wprowadzenie Chevroletów rozwiązałoby ten problem. Rozmowy na ten temat między EEF i zarządem GM Europe ruszą po nowym roku - mówi szef „S” w GMMP.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Opel Astra OPC – oficjalne zdjęcia

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.