mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel: Koniec Zafiry z Gliwic

Opel: Koniec Zafiry z Gliwic

Produkcja kompaktowego vana Opla Zafira w przyszłości skoncentruje się na fabryce niemieckiej marki w Bochum. Tym samym zostanie zakończona budowa tego modelu w Gliwicach.

Opel: Koniec Zafiry z Gliwic
Szef europejskiej części General Motors, Carl-Peter Forster wynegocjował taką zmianę w głównej centrali koncernu w Detroit. W ten sposób Opel zamierza wzmocnić rodzimy rynek motoryzacyjny w Niemczech, donosi magazyn Stern. Do tej pory Zafira produkowana była m. in. w Gliwicach. W przyszłości polskie zakłady mają skupić się na montażu aktualnej generacji modelu Astra dla krajów Europy Wschodniej. Nie wiadomo zatem, czy z Gliwic wyjeżdżać będzie też mająca debiutować w drugiej połowie 2009 roku najnowsza, czwarta seria Astry.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Zafira
Opel Zafira
Cena podstawowa już od: 82 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Insignia SportsTourer po tuningu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~jelen 2009-05-23

Do "~kierowca" znam takiego człowieka (raczej niskiego wzrostu) dla którego wszystko to "oczywista oczywistość", a ci co mieszkaja za Odrą to nadal "faszyści", "Oni" może nie są narodem tak "kumatym" jak Polacy ale są bardzo pragmatyczni, niestety nam tego brakuje również w polityce motoryzacyjnej, popatrz na południe za Tatry i Karkonosze oraz na Karpaty, produkuje sie tam kilka dobrych marek samochodów inni potrafią my sie wiecznie obrażamy albo produkujemy jakieś dziwne wschodnie wynaklazki, zejdźmy na ziemię, życzę dobrego samopoczucia, - "Oni" nas załatwili ;)

~kierowca 2009-05-22

jelen masz rację co do kalendarza ale nie sądzę aby w niemieckiej polityce i mentalnosci cokolwiek się zmieniło. Nadal widzę wyraźne tendencje do parcia na wschód. Sądzę że Twój przedmówca ma rację a Ty nie widzisz oczywistych rzeczy.

~jelen 2009-05-21

Witam do Koleżanki/Kolegi "~as", zgłoś się do psychiatry, spójrz na kalendarz i zobacz w którym roku/wieku żyjemy, rozumiem iż w Twoim mniemaniu zawsze winni są "oni", życzę szybkiego powrotu do zdrowia P.S chyba lepiej iż w Gliwicach będzie produkowana Astra która się sprzedaje dobrze również w Polsce niż Zafira, którą aż tak wielu Polaków nie jeździ pozdrawiam

~as 2009-05-21

wszystko się zgadza... zgodnie z tzw. mitteleurope (projekt chyba z 1915 r.) kluczowe gałęzie przemysłu i najnowsze technologie mają być w Niemczech, natomiast m.in. Polska ma być zapleczem dla nowoczesnej niemieckiej gospodarki... Mitteleuropa - niemieckie słowo oznaczające Europę Środkową, mające znaczenie geograficzne[1], czasem używane także w innych językach i mające kilka różnych znaczeń. Oznacza także jako pojęcie historyczne[2], polityczny program będący celem wojennym Niemiec podczas I wojny światowej, zakładający dominację Cesarstwa Niemieckiego nad Europą Środkową i jej całkowitą eksploatację przez Niemcy, aneksję terytoriów zamieszkanych w większości przez ludność nie-niemiecką oraz ich germanizację. Koncepcja Mitteleuropy obecnie realizowana jest pod nazwą Unia Europejska

~seeker 2009-05-14

Raczej wątpię aby portal mojeauto.pl kontaktował się osobiście z szefem europejskiej części GM. Raczej bardziej prawdopodobnie że opierał się na rewelacjach niemieckich gazetek. Dla Opla na razie poszukiwany jest inwestor więc spekulacje gdzie będzie produkowany następny model Zafiry pewnie będzie należeć do nowego inwestora.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.