mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Meriva nie będzie budowany w Polsce

Opel Meriva nie będzie budowany w Polsce

Opel Meriva nie będzie produkowany w gliwickiej fabryce General Motors. Po 2008 r. minivan będzie zjeżdżał z taśm z zakładów w Saragossie. Decydującym czynnikiem rezygnacji z fabryki w Gliwicach była konieczność dokonania dodatkowych inwestycji.

Opel Meriva nie będzie budowany w Polsce

General Motors ogłosił dziś decyzję, że nowa generacja modelu Opel/Vauxhall Meriva będzie produkowana w zakładach w hiszpańskiej Saragossie.

W ramach standardowych procedur planowania, w sierpniu 2005 r. GM Europe przystąpił do wyboru miejsc, w których można byłoby zlokalizować produkcję następnej generacji popularnego jednobryłowego modelu. Za najbardziej odpowiednie lokalizacje pod względem terminów i konkurencyjności uznano zakłady GM w Gliwicach i Saragossie. Przed podjęciem decyzji zgromadzono różne dane dotyczące obydwu lokalizacji w celu przeprowadzenia obiektywnej i szczegółowej analizy.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Opel Meriva

Decyzja o produkcji nowego Opla Meriva w Saragossie została podjęta w oparciu
o takie czynniki, jak: wymagania w zakresie mocy produkcyjnych, inwestycje, wydajność i elastyczność zakładu, system czasu pracy, logistyka, kursy walutowe i wielu innych. Analiza wykazała, że z ekonomicznego punktu widzenia produkcję modelu należy zlokalizować w zakładach w Saragossie, które będą mogły znacząco zwiększyć wydajność produkcji.

Zobacz galerie zdjęć modelu Opel Meriva

Jednocześnie GM potwierdził swoje zaangażowanie w fabrykę w Gliwicach. „Nadal dostrzegamy potrzebę rozszerzania działalności na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę rozwój tych rynków i konkurencyjne koszty, jest to bez wątpienia słuszny kierunek” – dodał Forster. „Będziemy oczywiście analizować przyszłe możliwości rozwoju naszych placówek w tym regionie, uwzględniając tempo wzrostu lokalnego rynku.”

Eric Stevens, wiceprezes ds. produkcji GM Europe powiedział: „Obydwa zakłady zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Ostatecznie, dominującym kryterium okazał się poziom wymaganych inwestycji, który w przypadku Gliwic musiałby być ponad dwukrotnie wyższy niż w Saragossie.”

Czytaj także:

WYWIAD: 'Zakład w Gliwicach ma duży potencjał i jest bardzo elastyczny' - Fritz Henderson, były Prezes GM Europe 2005-11-09

Hiszpanie walczą o Merivę 2005-10-19


Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.