mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Mokka na gaz

Opel Mokka na gaz

Oferta Opla Mokki powiększy się o wersję zasilaną płynnym gazem LPG. Cenę tego wariantu kompaktowego SUV-a Opla poznamy w grudniu, wówczas też auto będzie można zamawiać u dealerów.

Opel Mokka na gaz
Opel Mokka 1.4 LPG w trybie jazdy na gaz spala średnio 7,7 l gazu na 100 km i emituje CO2 na poziomie 124 g/km. Mokka LPG spełnia już europejskie standardy emisji Euro 6, które zaczną niebawem obowiązywać. W porównaniu do wersji benzynowej Mokka 1.4 LPG gwarantuje oszczędność kosztów paliwa wynoszącą około 50%.

Silnik LPG dla Mokki jest produkowany na liniach wspólnych dla większej liczby modeli, w ramach których układy LPG są instalowane w jedenastu modelach marki: Insignia (cztero- i pięciodrzwiowe sedany, Sports Tourer), Astra (pięciodrzwiowa i Sports Tourer), Corsa (trzy- i pięciodrzwiowa), Adam, Meriva, Zafira Tourer i Mokka.

Jednostka 1.4 Turbo 140 KM LPG pracuje w trybie dwupaliwowym z aktywowanym zbiornikiem benzyny. Zbiornik LPG jest w stanie pomieścić 34 l. Z kolei zbiornik benzyny ma pojemność 53 l. W trybie dwupaliwowym samochód może pokonać nawet 900 km. Zbiornik LPG został umieszczony we wnęce na koło zapasowe z tyłu samochodu, przy zachowaniu nienaruszonej pojemności bagażnika.

Za pomocą przycisku kierowca płynnie przełącza pomiędzy trybem benzynowym i LPG. Na przednim panelu instrumentów znajduje się wskaźnik zakresu jazdy, który pokazuje poziom zużycia benzyny i LPG.

___________________________________________________________________________________________________

Zobacz test-video Opla Mokki:

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Mokka
Opel Mokka
Cena podstawowa już od: 73 550 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Mokka Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel LPG autogaz Opel Mokka

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.