mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Trixx i GM nagrodzone

Opel Trixx i GM nagrodzone

Prestiżowy brytyjski tygodnik "Autocar" odznaczył studyjny model Opel Trixx nagrodą na najlepsze auto w kategorii pojazdów koncepcyjnych.

Opel Trixx i GM nagrodzone

Opel Trixx zaprezentowany został po raz pierwszy w tym roku w marcu na wystawie samochodowej w Genewie. Auto zostało wyróżnione za wyjątkową oryginalność i innowacyjność. Do elementów, które zyskały duże uznanie, należą przesuwane drzwi, składany i wyciągany fotel przedniego pasażera, nadmuchiwane tylne siedzenia oraz bagażnik, który wyciąga się jak szuflada.

Jury przyznało jednocześnie nagrodę koncernowi GM w kategorii "technologia" za wyjątkowe dokonania i postęp w pracach nad ogniwami paliwowymi. W tym roku pojazd HydroGen3 wyposażony w ten rodzaj napędu, a bazujący na Oplu Zafirze, pokonał w ciągu 38 dni trasę 10 tys. km z Nordkap do Lizbony.

Tematy w artykule: Trixx

Podobne wiadomości:

Mały Opel z Polski?

Mały Opel z Polski?

Aktualności 2006-10-10

Będzie mini Opla

Będzie mini Opla

Aktualności 2010-09-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross