mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Vivaro: bardziej ekonomiczny i ergonomiczny

Opel Vivaro: bardziej ekonomiczny i ergonomiczny

Opel Vivaro jest teraz bardziej funkcjonalny, komfortowy i ekonomiczny. Samochód dostawczy Opla doczekał się nowej porcji usprawnień. Wyróżnia się przeprojektowany kokpit i większa ekonomia pracy jednostek napędowych.

Opel Vivaro: bardziej ekonomiczny i ergonomiczny
Zmiany w kokpicie obejmują nową tablicę przyrządów, zintegrowany wskaźnik zmiany biegów oraz nowy design sterowania systemem audio z bocznego modułu kolumny kierownicy. Ta funkcja jest oferowana opcjonalnie z odbiornikiem R0v4 oraz w standardzie z pozostałymi systemami audio.

W kierownicy nowego Opla Vivaro umieszczono zmodyfikowany układ poduszek powietrznych oraz, w zależności od wersji, zintegrowany regulator stałej prędkości oraz ogranicznik prędkości. Kierownica dostępna jest w wersji wykonanej z poliuretanu lub pokrytej skórą; regulatory prędkości umieszczono również w wersji skórzanej.

Poprawiono również funkcjonalność Vivaro, aplikując we wnętrzu kilka przydatnych szczegółów – przestrzeń bagażową wokół panelu przyrządów poszerzono o miejsce nad schowkiem na rękawiczki, a w modelach z pełną przegrodą zamontowano wieszaki na ubrania zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera.

W ofercie systemów informacji i rozrywki dostępnych jest aż pięć nowych rozwiązań. Wersja podstawowa R0v4 (bez tachografu) ze zintegrowanym wyświetlaczem z wejściem AUX na zewnętrzne źródła muzyki jest dostępna w dwóch wersjach: z (CD10) lub bez odtwarzacza CD (R10). Kolejna, wyższa wersja R1 z zewnętrznym wyświetlaczem ma połączenie dwukanałowe (wejście RCA) oraz odtwarzacz płyt CD 20.

System R2 oferuje dodatkowe funkcje, w tym interfejs USB, technologię Bluetooth, wysokiej jakości wyświetlacz oraz odtwarzacz CD30 BT. W wersji z dostępną opcjonalnie nawigacją Tom-Tom z pilotem, system wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz. 

2.0 CDTI diesel
Silniki wysokoprężne zastosowane w nowej wersji Opla Vivaro udoskonalono tak, aby uzyskać optymalny poziom zużycia paliwa. Wersje 2.0 CDTI o mocy 66 kW/90 KM i 84 kW/114 KM dostępne są obecnie z filtrem cząsteczek stałych (DPF); przeglądy silników wyposażonych w filtry DPF przeprowadzane są, co 40000 kilometrów lub raz w roku.

Zmniejszony poziom zużycia paliwa obu silników 2.0 CDTI, w których zastosowano technologię DPF, umożliwia dalsze oszczędności kosztów eksploatacji. W zależności od modelu i wersji poziom zużycia paliwa waha się między 7,5 a 7.8 l/100 km (cykl mieszany, 1999/100/UE). Podobnie mocne, szczególnie zoptymalizowane pod względem poziomu zużycia paliwa wersje ecoFlex spalają 7,4 l/100 km.

Aktualna oferta modeli
Unowocześniona oferta silników obejmuje jednostkę z 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 86 kW/117 KM, jak również siedem wersji jednostek wysokoprężnych o mocy od 66 kW/90 KM do 107 kW/146 KM. Wersje 2.0 CDTI są dostępne z filtrem cząstek stałych lub bez niego, podobnie jak wersje ecoFlex i modele mieszane DPF/ecoFlex. Na szczycie oferty znajduje się wersja 2.5 CDTI z potężnym silnikiem o mocy 107 kW/146 KM.

Alternatywę dla standardowej sześciobiegowej skrzyni biegów stanowią dwie najmocniejsze wersje wysokoprężne dostępne również z automatyczną sześciobiegową skrzynią Easytronic.

Opel Vivaro jest dostępny w wersjach: van z pojedynczą lub podwójną kabiną; wersje kombi (o dwóch rozstawach osi, dwóch wysokościach dachu i masie całkowitej pojazdu od 2,7 do 2,9 ton), oraz wersje z nadwoziem burtowym i podwoziem z kabiną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Vivaro
Opel Vivaro
Cena podstawowa już od: 105 700 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Opel Vivaro
Opel Vivaro
Cena podstawowa już od: 105 700 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Vivaro Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Vivaro Vivaro dostawcze

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Opel szykuje specjalną wersję Corsy na...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.