mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel będzie zwalniać

Opel będzie zwalniać

Związki zawodowe działające w gliwickim zakładzie General Motors Manufacturing Poland poinformowały, że zarząd firmy planuje zwolnienia grupowe. Pracę mają stracić osoby zatrudnione przy linii montażu drzwi i kokpitów, przejętej od niemieckiej firmy Sils Centre Gliwice.

Opel będzie zwalniać
Gliwicki zakład należący do General Motors przejął od 1 marca bieżącego roku obsługę linii montażu drzwi i kokpitów oraz sekwencjonowanie części, ich podmontaż i gospodarowanie pustymi opakowaniami na terenie gliwickiej fabryki od niemieckiej firmy SCG. Umowa zakładała także przejęcie około 260 pracowników zatrudnionych do tej pory w SCG.

Niestety zaledwie kilkadziesiąt godzin po przejęciu pracowników SCG, dyrekcja GMMP poinformowała związki zawodowe o planowanych zwolnieniach grupowych. Pracę mają tracić głównie ludzie zatrudnieni na obszarach linii podmontażu drzwi i tablic przyrządów oraz sekwencjonowania i ekspedycji pustych opakowań. Istnieje ryzyko, że planowane zwolnienia obejmą nawet blisko 250 osób. Dyrekcja zapowiada przygotowanie dla zwalnianych programu tzw. outplacementu, czyli pomocy w znalezieniu nowego zatrudnienia i szkoleń (ma je prowadzić Work Service). Odprawy GMMP zamierza wypłacić jedynie w ustawowej wysokości.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel produkcja samochodow polska motoryzacja slaskie

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~gizmo 2009-03-12

Nauczcie się pisać po polsku, to może zmienią zdanie. To wsytd, żeby nie nie znac pisowi własnego języka - analfabeci.

~SCG 2009-03-09

Niech zamkną ta fabrykę GM to zero traktują ludzi jak śmiecie aby zachować swoich zwolnili nas jak byśmy byli ludźmi 2 kategorii a tez mamy rodziny jak oni nie mam pytań

~X 2009-03-07

Plastal ogłosił niewypłacalność. Polski oddział jako jedyny w holdingu jest dochodowy i zostanie wyodrębniony z grupy. Pozwoli mu to na uniezależnienie się o spółki matki i prowadzenie działalności na własną rękę. Chodzą pogłoski o tym, że Fiat chce wykupić Plastal Gliwice ponieważ jest on jednym z głównych jego poddostawców. Produkcja jak na razie idzie pełną parą na 3 zmiany 6 dni w tygodniu.

~Jar 2009-03-06

Wczoraj doszła do mnie informacja, że znajdujący się na terenie KSSE Plastal ogłasza upadłość

~SCG 2009-03-06

Ciekawe dlaczego zwolnione mają być osoby przejęte z SCG Czy jesteśmy gorszymi ludzmi niż dotychczasowi pracownicy Opla?W takiej sytuacji niestety odczówa sie jakby bylo sie człowiekiem niższej kategori

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.