mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel i Renault zadowoleni ze współpracy

Opel i Renault zadowoleni ze współpracy

Opel/Vauxhall i Renault oświadczyły, że dzięki modelowi Movano i Renault Master, będą kontynuować rozpoczętą w roku 1996 pomyślną współpracę na rynku lekkich pojazdów dostawczych.

Opel i Renault zadowoleni ze współpracy

Najnowszy wspólny projekt obu partnerów to druga generacja Opla/Vauxhalla Movano i Renault Master. Ta zupełnie nowa linia pojazdów komercyjnych została opracowana w ścisłej współpracy i ma ogromne szanse na odegranie wiodącej roli w tym konkurencyjnym segmencie. Gama modeli została poszerzona i obecnie obejmuje pojazdy z napędem na przednie i tylne koła, jak również istotne innowacje techniczne. Pojazd będzie wprowadzany na rynki europejskie od kwietnia. Nowe vany Movano i Master sprzedawane będą w sieciach sprzedaży lekkich samochodów dostawczych obu marek: Movano w sieciach sprzedaży marki Vauxhall w Wielkiej Brytanii, a w pozostałych krajach europejskich - przez Opla; Master sprzedawany będzie przez dealerów samochodów osobowych i ciężarowych Renault.

Od roku 1998 na całym świecie sprzedano ponad milion egzemplarzy Movano/Mastera obecnej generacji pod markami Opel/Vauxhall i Renault/Nissan, co uczyniło go jednym z najlepiej sprzedających się lekkich pojazdów dostawczych w Europie. W ramach współpracy pomiędzy Opel/Vauxhall-Renault, nowe vany Movano i Master nadal wytwarzane będą w zakładach Renault SOVAB (Societe des Vehicules Automobiles de Batilly) z siedzibą w Batilly (Francja), natomiast średniej wielkości Vivaro i Renault Trafic/Nissan Primastar są obecnie wytwarzane w zakładach Vauxhall w Luton (Wielka Brytania) i Nissana w Barcelonie (Hiszpania).

- Nowy Master/Movano to trzeci van wspólnie wprowadzany na rynek przez Renault, Opla i Vauxhall. Jesteśmy przekonani, że zajmie on wiodącą pozycję na rynku - mówi Jean-Christophe Kugler, wiceprezes działu Renault LCV.

Niedawno nominowany dyrektor ds. lekkich samochodów dostawczych Opla/Vauxhalla Chris Lacey, dodał, że pojazdy komercyjne marki Opel/Vauxhall mają ugruntowaną pozycję na rynku europejskim.

- Uwagę koncentrujemy obecnie na dalszym rozwoju naszej działalności związanej z pojazdami komercyjnymi tak, aby móc odegrać jeszcze większą rolę w przyszłym sukcesie naszej firmy - powiedział Lacey.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Movano
Opel Movano
Cena podstawowa już od: 112 140 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Renault Master
Renault Master
Cena podstawowa już od: 117 649 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Niepewna przyszłość Pietrowa w F1?

auto motor i sport 0000-00-00

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.