mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel i Renault zadowoleni ze współpracy

Opel i Renault zadowoleni ze współpracy

Opel/Vauxhall i Renault oświadczyły, że dzięki modelowi Movano i Renault Master, będą kontynuować rozpoczętą w roku 1996 pomyślną współpracę na rynku lekkich pojazdów dostawczych.

Opel i Renault zadowoleni ze współpracy

Najnowszy wspólny projekt obu partnerów to druga generacja Opla/Vauxhalla Movano i Renault Master. Ta zupełnie nowa linia pojazdów komercyjnych została opracowana w ścisłej współpracy i ma ogromne szanse na odegranie wiodącej roli w tym konkurencyjnym segmencie. Gama modeli została poszerzona i obecnie obejmuje pojazdy z napędem na przednie i tylne koła, jak również istotne innowacje techniczne. Pojazd będzie wprowadzany na rynki europejskie od kwietnia. Nowe vany Movano i Master sprzedawane będą w sieciach sprzedaży lekkich samochodów dostawczych obu marek: Movano w sieciach sprzedaży marki Vauxhall w Wielkiej Brytanii, a w pozostałych krajach europejskich - przez Opla; Master sprzedawany będzie przez dealerów samochodów osobowych i ciężarowych Renault.

Od roku 1998 na całym świecie sprzedano ponad milion egzemplarzy Movano/Mastera obecnej generacji pod markami Opel/Vauxhall i Renault/Nissan, co uczyniło go jednym z najlepiej sprzedających się lekkich pojazdów dostawczych w Europie. W ramach współpracy pomiędzy Opel/Vauxhall-Renault, nowe vany Movano i Master nadal wytwarzane będą w zakładach Renault SOVAB (Societe des Vehicules Automobiles de Batilly) z siedzibą w Batilly (Francja), natomiast średniej wielkości Vivaro i Renault Trafic/Nissan Primastar są obecnie wytwarzane w zakładach Vauxhall w Luton (Wielka Brytania) i Nissana w Barcelonie (Hiszpania).

- Nowy Master/Movano to trzeci van wspólnie wprowadzany na rynek przez Renault, Opla i Vauxhall. Jesteśmy przekonani, że zajmie on wiodącą pozycję na rynku - mówi Jean-Christophe Kugler, wiceprezes działu Renault LCV.

Niedawno nominowany dyrektor ds. lekkich samochodów dostawczych Opla/Vauxhalla Chris Lacey, dodał, że pojazdy komercyjne marki Opel/Vauxhall mają ugruntowaną pozycję na rynku europejskim.

- Uwagę koncentrujemy obecnie na dalszym rozwoju naszej działalności związanej z pojazdami komercyjnymi tak, aby móc odegrać jeszcze większą rolę w przyszłym sukcesie naszej firmy - powiedział Lacey.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Movano
Opel Movano
Cena podstawowa już od: 113 140 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Renault Master
Renault Master
Cena podstawowa już od: 118 387 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando