mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel i Saab z jednej fabryki

Opel i Saab z jednej fabryki

Najprawdopodobniej od 2008 roku GM będzie chciał połączyć produkcję średniej klasy modeli Opla i Saaba w jednej fabryce.

Konsolidacja produkcji dwóch największych europejskich marek wchodzących w skład GM - Opla i Saaba, jest próbą restrukturyzacji, przynoszących straty, europejskich oddziałów koncernu. Wspólna produkcja miałaby rozpocząć się w 2008 roku, kiedy to na rynek ma trafić nowa generacja Opla Vectry i Saaba 9-3. Miejscem, w którym powstawać będą te oba modele, będzie albo niemiecka fabryka Opla w Russelsheim, albo szwedzkie zakłady Saaba w Trollhatan. Obecnie prowadzona jest analiza, w której fabryce produkcja będzie bardziej opłacalna.

Mimo zapewnienia rzecznika GM Europe, iż nie doprowadzi to do zamknięcią jednej z dwóch fabryk, związkowcy poważnie obawiają się takiej groźby i już teraz starają się uzyskać zapewnienia władz koncernu o prowadzeniu w obydwu fabrykach dalszej produkcji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.