mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel nie na sprzedaż!

Opel nie na sprzedaż!

Tego nikt się nie spodziewał. Prawie rok negocjacji i kiedy już się wydawało, że do ostatecznej sprzedaży dojdzie lada moment, Rada Dyrektorów General Motors podjęła decyzję o nie sprzedawaniu kanadyjsko-rosyjskiemu konsorcjum niemieckiej marki Opel.

Opel nie na sprzedaż!
W opublikowanym wczoraj komunikacie, dyrektor generalny koncernu General Motors, Fritz Henderson, decyzję tę motywował faktem korzystnych zmian na rynku motoryzacyjnym oraz strategicznym znaczeniu, jakie dla GM na europejskim rynku odgrywa marka Opel.

Nie oznacza to jednak, że Opla nie czekają poważne zmiany. Henderson ogłosił, iż firma przygotowuje już plan restrukturyzacji niemieckiej marki, który już wkrótce zostanie przedstawiony rządom Niemiec oraz innych krajów, wyrażając jednocześnie nadzieję, iż zostanie on przyjęty. Na ten cel GM zamierza przeznaczyć kwotę ok. 3 mld euro.

Trudno jednak przewidzieć, czy same działania w ramach koncernu General Motors, planowana restrukturyzacja, pomogą wyjść Oplowi z problemów finansowych. Dobre wyniki sprzedaży Insigni oraz nadzieje związane z jeszcze lepszą sprzedażą nowej Astry mogą się okazać niewystarczające, by postawić na nogi Opla.

Nie wiadomo też, jak do nagłej zmiany GM ustosunkują się rządy państw, w których Opel ma swoje fabryki oraz działające tam związki zawodowe. Po długich negocjacjach plan nabycia Opla (55% udziałów) przez kanadyjskiego producenta części samochodowych Magna International oraz rosyjski Spierbank został w końcu zaakceptowany. Czy również nowy plan restrukturyzacji zostanie przyjęty, trudno teraz przewidzieć.

Tym bardziej, że sprzedaży Opla miało towarzyszyć wsparcie finansowe, jakie miał udzielić niemiecki rząd. Nie wiadomo natomiast teraz, czy na obiecane 4,5 mld euro może również liczyć GM.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel General Motors GM Magna

Podobne wiadomości:

Saab przechodzi do historii!

auto motor i sport 0000-00-00

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

~Kazach 2009-11-04

czyli rozumiem że wolisz żeby pojawiło się na drogach coś ala Chevrolet Insignia bądź Astra? A co mnie to obchodzi co bedzie gdzieś jeździło w Rosji, Korei czy Ameryce, ważne by w Europie były to produkty najwyższej jakości. Czy GM, który przecież wciąż stoi na skraju bankructwa jest wystarczającym gwarantem, że Opel bedzie się wciąż rozwijał? Mam duże wątpliwości

~mino 2009-11-04

To bardzo dobra wiadomośc. Opel jest marką która z każdym kolejnym modelem buduje wizerunek pożądnej, solidnej firmy. I nie sądzę że nawbywcy np Insigni byliby zadowoleni ze świadomości że zaraz w rosji pojawi się coś w stylu Łada Insignia. Tym bardziej że nowe modele Opla zaczynają się zbliżać do Audi, czy BMW, więc bez sensu byłoby zmarnowanie szansy na zdobycie prestiżu i wybicia się z tłumu marek dla ludu.

~kazach 2009-11-04

ja wiem czy taka dobra?!? czy ruskie, czy amerykańce będą włascicielami Opla wszystko mi jedno

~To dobra wiadomość !!! 2009-11-04

To dobra wiadomość !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.