mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel pełną parą do przodu

Opel pełną parą do przodu

Opel planuje wprowadzenie dodatkowych zmian w swoich zakładach w Gliwicach (Polska) oraz w Ellesmere Port (Wielka Brytania), aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na Astrę Sports Tourer oraz Astrę 5-drzwiową.

Opel pełną parą do przodu
W sumie firma planuje osiem dodatkowych zmian w każdym zakładzie. Zmiany wprowadzane będą w okresie maja, czerwca i lipca.

Obecnie Opel uruchamia trzeci zakład produkcji Astry.  Trwają przygotowania do uruchomienia produkcji Astry w Rüsselsheim. Mimo że nadal trwa pełna produkcja samochodu Insignia, inżynierowie produkcji już przygotowują systemy, maszyny i narzędzia do montażu 5-drzwiowego modelu kompakt.  Od końca sierpnia, Astra będzie montowana na tej samej linii produkcyjnej co flagowy model Opla –Insignia.

Kwiecień to już kolejny szósty miesiąc z rzędu, wktórym Opel powiększa swój udział w rynku europejskim w porównaniu do tego samego miesiąca roku ubiegłego.  Jego udział w rynku europejskim wzrósł z 5, 8% w kwietniu 2010 do około 6% w kwietniu 2011.  W okresie pierwszych czterech miesięcy tego roku sprzedaż wzrosła o 32 000 sztuk, czyli o 8, 2% w stosunku do tego samego okresu w roku 2010. Opel sprzedał w sumie około 420 000 pojazdów w tym okresie.

- Dzięki aktualizacji swojej oferty produktowej, Opel nadal odnosi sukcesy.  W szczególności nadal rośnie popularność Astry, a obecnie po dodaniu nowych zmian będziemy w stanie jeszcze lepiej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta. Planowane wprowadzenie na rynek modelu Astra GTC sprawi, że do historii sukcesów tej serii modeli dopiszemy wyjątkowo sportowy rozdział – powiedział Karl-Friedrich Stracke, dyrektor generalny AdamOpel AG.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
System viaToll na kolejnych drogach w Polsce
System viaToll na kolejnych drogach w Polsce
Od 9 lipca sieć dróg płatnych w Polsce poszerzono o kolejne 360 km. Do systemu viaToll dołączyły kolejne odcinki.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech