mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel pełną parą do przodu

Opel pełną parą do przodu

Opel planuje wprowadzenie dodatkowych zmian w swoich zakładach w Gliwicach (Polska) oraz w Ellesmere Port (Wielka Brytania), aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na Astrę Sports Tourer oraz Astrę 5-drzwiową.

Opel pełną parą do przodu
W sumie firma planuje osiem dodatkowych zmian w każdym zakładzie. Zmiany wprowadzane będą w okresie maja, czerwca i lipca.

Obecnie Opel uruchamia trzeci zakład produkcji Astry.  Trwają przygotowania do uruchomienia produkcji Astry w Rüsselsheim. Mimo że nadal trwa pełna produkcja samochodu Insignia, inżynierowie produkcji już przygotowują systemy, maszyny i narzędzia do montażu 5-drzwiowego modelu kompakt.  Od końca sierpnia, Astra będzie montowana na tej samej linii produkcyjnej co flagowy model Opla –Insignia.

Kwiecień to już kolejny szósty miesiąc z rzędu, wktórym Opel powiększa swój udział w rynku europejskim w porównaniu do tego samego miesiąca roku ubiegłego.  Jego udział w rynku europejskim wzrósł z 5, 8% w kwietniu 2010 do około 6% w kwietniu 2011.  W okresie pierwszych czterech miesięcy tego roku sprzedaż wzrosła o 32 000 sztuk, czyli o 8, 2% w stosunku do tego samego okresu w roku 2010. Opel sprzedał w sumie około 420 000 pojazdów w tym okresie.

- Dzięki aktualizacji swojej oferty produktowej, Opel nadal odnosi sukcesy.  W szczególności nadal rośnie popularność Astry, a obecnie po dodaniu nowych zmian będziemy w stanie jeszcze lepiej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta. Planowane wprowadzenie na rynek modelu Astra GTC sprawi, że do historii sukcesów tej serii modeli dopiszemy wyjątkowo sportowy rozdział – powiedział Karl-Friedrich Stracke, dyrektor generalny AdamOpel AG.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Nadchodzi Opel Grandland X - zapowiedź kompaktowego crossovera

Nadchodzi Opel Grandland X - zapowiedź...

Aktualności 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.