mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel przejmuje pracowników SCG

Opel przejmuje pracowników SCG

Zakład General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach przejmuje od 1 marca bieżącego roku linię montażu drzwi i kokpitów od niemieckiej firmy Sils Centre Gliwice (SCG). W związku z umową Opel przejmie także około 260 pracowników pracujących do tej pory dla SCG.

Opel przejmuje pracowników SCG
Dyrekcja GMMP w Gliwicach oficjalnie poinformowała związki zawodowe, że od 1 marca 2009 przejmuje od niemieckiego kooperanta Sils Centre Gliwice obsługę linii montażu drzwi i kokpitów oraz sekwencjonowanie części, ich podmontaż i gospodarowanie pustymi opakowaniami na terenie gliwickiej fabryki. Zmiany wynikają z rozwiązania przez GMMP umowy firmą SCG z czerwca 2006 roku.

Wraz z przejęciem linii montażowej, Opel przejmie także wszystkich pracowników SCG zatrudnionych w tym obszarze działalności z zachowaniem dotychczasowych warunków pracy. Oznacz to, że GMMP zatrudni wszystkie osoby wykonujące przejęte operacje oraz będzie honorować wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umów o pracę zawartych z SCG. Pracownicy mają natomiast w okresie dwóch miesięcy (czyli do 1 maja 2009) możliwość rozwiązania stosunku pracy (czyli zwolnienia się) bez wypowiedzenia, a jedynie z 7-dniowym uprzedzeniem. Zachowują przy tym prawo do wszelkich świadczeń (chodzi głównie o wynagrodzenie za okres ustawowego wypowiedzenia) przewidzianych przez prawo w przypadku zwolnienia przez pracodawcę za wypowiedzeniem.

Wszelkie przejścia między spółkami przed tą datą mogą się odbywać na podstawie zwykłego porozumienia stron, co nie gwarantuje otrzymania identycznych warunków pracy i płacy oraz wyklucza możliwość późniejszego zwolnienia się bez wypowiedzenia. Łącznie gliwicka fabryka ma przejąć około 260 pracowników.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.