mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel przejmuje pracowników SCG

Opel przejmuje pracowników SCG

Zakład General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach przejmuje od 1 marca bieżącego roku linię montażu drzwi i kokpitów od niemieckiej firmy Sils Centre Gliwice (SCG). W związku z umową Opel przejmie także około 260 pracowników pracujących do tej pory dla SCG.

Opel przejmuje pracowników SCG
Dyrekcja GMMP w Gliwicach oficjalnie poinformowała związki zawodowe, że od 1 marca 2009 przejmuje od niemieckiego kooperanta Sils Centre Gliwice obsługę linii montażu drzwi i kokpitów oraz sekwencjonowanie części, ich podmontaż i gospodarowanie pustymi opakowaniami na terenie gliwickiej fabryki. Zmiany wynikają z rozwiązania przez GMMP umowy firmą SCG z czerwca 2006 roku.

Wraz z przejęciem linii montażowej, Opel przejmie także wszystkich pracowników SCG zatrudnionych w tym obszarze działalności z zachowaniem dotychczasowych warunków pracy. Oznacz to, że GMMP zatrudni wszystkie osoby wykonujące przejęte operacje oraz będzie honorować wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umów o pracę zawartych z SCG. Pracownicy mają natomiast w okresie dwóch miesięcy (czyli do 1 maja 2009) możliwość rozwiązania stosunku pracy (czyli zwolnienia się) bez wypowiedzenia, a jedynie z 7-dniowym uprzedzeniem. Zachowują przy tym prawo do wszelkich świadczeń (chodzi głównie o wynagrodzenie za okres ustawowego wypowiedzenia) przewidzianych przez prawo w przypadku zwolnienia przez pracodawcę za wypowiedzeniem.

Wszelkie przejścia między spółkami przed tą datą mogą się odbywać na podstawie zwykłego porozumienia stron, co nie gwarantuje otrzymania identycznych warunków pracy i płacy oraz wyklucza możliwość późniejszego zwolnienia się bez wypowiedzenia. Łącznie gliwicka fabryka ma przejąć około 260 pracowników.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.