mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel przejmuje pracowników SCG

Opel przejmuje pracowników SCG

Zakład General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach przejmuje od 1 marca bieżącego roku linię montażu drzwi i kokpitów od niemieckiej firmy Sils Centre Gliwice (SCG). W związku z umową Opel przejmie także około 260 pracowników pracujących do tej pory dla SCG.

Opel przejmuje pracowników SCG
Dyrekcja GMMP w Gliwicach oficjalnie poinformowała związki zawodowe, że od 1 marca 2009 przejmuje od niemieckiego kooperanta Sils Centre Gliwice obsługę linii montażu drzwi i kokpitów oraz sekwencjonowanie części, ich podmontaż i gospodarowanie pustymi opakowaniami na terenie gliwickiej fabryki. Zmiany wynikają z rozwiązania przez GMMP umowy firmą SCG z czerwca 2006 roku.

Wraz z przejęciem linii montażowej, Opel przejmie także wszystkich pracowników SCG zatrudnionych w tym obszarze działalności z zachowaniem dotychczasowych warunków pracy. Oznacz to, że GMMP zatrudni wszystkie osoby wykonujące przejęte operacje oraz będzie honorować wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umów o pracę zawartych z SCG. Pracownicy mają natomiast w okresie dwóch miesięcy (czyli do 1 maja 2009) możliwość rozwiązania stosunku pracy (czyli zwolnienia się) bez wypowiedzenia, a jedynie z 7-dniowym uprzedzeniem. Zachowują przy tym prawo do wszelkich świadczeń (chodzi głównie o wynagrodzenie za okres ustawowego wypowiedzenia) przewidzianych przez prawo w przypadku zwolnienia przez pracodawcę za wypowiedzeniem.

Wszelkie przejścia między spółkami przed tą datą mogą się odbywać na podstawie zwykłego porozumienia stron, co nie gwarantuje otrzymania identycznych warunków pracy i płacy oraz wyklucza możliwość późniejszego zwolnienia się bez wypowiedzenia. Łącznie gliwicka fabryka ma przejąć około 260 pracowników.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.