mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel też stawia na segment A

Opel też stawia na segment A

Po niedawnych premierach nowego Fiata Pandy oraz trojaczków grupy Volkswagena w segmencie maluchów zrobiło się już dość tłoczno. A już niebawem dołączy do nich kolejny gracz. Tym razem o klienta z mniej zasobnym portfelem powalczy Opel.

Opel też stawia na segment A
Segment najmniejszych aut w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy boom. I nie chodzi tu o olbrzymie zainteresowanie klientów tego typu autami, ale o zainteresowanie producentów tym segmentem rynkowym. Debiutująca niedawno na polskim rynku nowa generacja Pandy nie może być już pewna swojej pozycji lidera. A od przyszłego roku będzie jeszcze trudniej.

W 2013 roku na rynku ma się bowiem pokazać malutki Opel. Póki co Niemcy milczą na jego temat, zdradzając tylko minimum informacji. Auto o tymczasowej nazwie Junior będzie się jednak nazywać inaczej, a ostateczna nazwa ma zostać ogłoszona już w maju.

Wiadomo jedynie, że auto będzie mieć ok. 3,7 m długości, a więc będzie dłuższe od tegorocznych nowości z tej klasy, jednak w ofercie pojawi się tylko odmiana trzydrzwiowa. Stylistyka ma być typowa dla aut tej marki.

Ponieważ najmniejszy Opel ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku, niewykluczone więc, że ostateczną wersję zobaczymy już jesienią na wystawie w Paryżu. Czekamy na pierwsze zdjęcia bądź chociażby wizualizacje tego modelu, by przekonać się, czy będzie choć trochę podobny do koncepcyjnego Trixxa.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Fiatmaniak 2012-04-23

Z Pandą ten Opel nie ma co konkurować. Jak dla mnie Panda jest jednym z ładniejszych i ciekawszych miejskich autek. Ma wszystko czego potrzeba by czuć komfort i wygodę podczas jazdy - dobre wyposażenie, wyszukane lecz łatwe w użyciu rozwiązania techniczne i najlepsze ekonomiczne silniki. W tej konkurencji Panda wygrywa bez dwóch zdań.

~roman 2012-04-18

no nie wiem czy skoda będzie miała taką dobrą sprzedaż, up! jest nieznacznie droższy i ludzie mogą jednak decydować się na vw

Pacio 2012-04-17

Żeby mieć dobrą sprzedaż to w polsce muszą zejść z ceną ponizej 30tys zł tak jak to zrobiła skoda

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.