mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel w Gliwicach z szansą na nowy model Astry

Opel w Gliwicach z szansą na nowy model Astry

Gliwickie zakłady Opla starają się o pozyskanie kolejnego projektu – nowego Opla Astra IV. Polski zakład, uważany przez koncern za jeden z najlepszych w strukturze GM na świecie, będzie rywalizował z fabrykami: w Antwerpii (Belgia), Ellesmere Port (Wielka Brytania) i Trollhattan (Szwecja).

Opel w Gliwicach z szansą na nowy model Astry

O wyborze fabryki, najprawdopodobniej w połowie br. zadecyduje wiele czynników – jednym z nich będą koszty uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Polskim atutem są z pewnością niższe koszty produkcji i wysoka jakość. Zakład ma bardzo duży potencjał i jest bardzo elastyczny. Obecnie w zakładzie w Gliwicach  funkcjonuje system 3-zmianowy, a na jednej linii montażowej można produkować 6 wersji nadwoziowych wszystkich modeli. Zdolność produkcyjna fabryki wynosi do 180 tys. samochodów rocznie.

Gliwicka Fabryka jest młodą, nowoczesną fabryką z „dobrą historią” – jak powiedział Romuald Rytwiński, dyrektor zakładu w Gliwicach. Wdrożony w całym koncernie system produkcyjny General Motors Manufacturing Systems pozwalający na ocenę, który z zakładów jest najbliższy wzorcowym wymaganiom pokazał, że gliwicka fabryka jest najlepszą w Europie.

Przypomnijmy, w tym roku w Gliwicach ruszy produkcja nowego modelu Opla Astry III sedan, który w sprzedaży pojawi się jesienią. GM w komunikatach prasowych zaznaczał, że produkcja przeznaczona będzie wyłącznie na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Przeczytaj także:

Rekordowa produkcja GM w Gliwicach (2007-01-15)

Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej (2006-10-20)

Nowa generacja Zafiry z Gliwic (2005-09-16)

Następne projekty Kirchhoffa (2006-12-18)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Na targach motoryzacyjnych w Szanghaju zadebiutuje elektryzująca premiera Skody. Pięciodrzwiowy SUV potrafi pokonać nawet 500 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną, a do tego posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia.