mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel w Gliwicach z szansą na nowy model Astry

Opel w Gliwicach z szansą na nowy model Astry

Gliwickie zakłady Opla starają się o pozyskanie kolejnego projektu – nowego Opla Astra IV. Polski zakład, uważany przez koncern za jeden z najlepszych w strukturze GM na świecie, będzie rywalizował z fabrykami: w Antwerpii (Belgia), Ellesmere Port (Wielka Brytania) i Trollhattan (Szwecja).

Opel w Gliwicach z szansą na nowy model Astry

O wyborze fabryki, najprawdopodobniej w połowie br. zadecyduje wiele czynników – jednym z nich będą koszty uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Polskim atutem są z pewnością niższe koszty produkcji i wysoka jakość. Zakład ma bardzo duży potencjał i jest bardzo elastyczny. Obecnie w zakładzie w Gliwicach  funkcjonuje system 3-zmianowy, a na jednej linii montażowej można produkować 6 wersji nadwoziowych wszystkich modeli. Zdolność produkcyjna fabryki wynosi do 180 tys. samochodów rocznie.

Gliwicka Fabryka jest młodą, nowoczesną fabryką z „dobrą historią” – jak powiedział Romuald Rytwiński, dyrektor zakładu w Gliwicach. Wdrożony w całym koncernie system produkcyjny General Motors Manufacturing Systems pozwalający na ocenę, który z zakładów jest najbliższy wzorcowym wymaganiom pokazał, że gliwicka fabryka jest najlepszą w Europie.

Przypomnijmy, w tym roku w Gliwicach ruszy produkcja nowego modelu Opla Astry III sedan, który w sprzedaży pojawi się jesienią. GM w komunikatach prasowych zaznaczał, że produkcja przeznaczona będzie wyłącznie na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Przeczytaj także:

Rekordowa produkcja GM w Gliwicach (2007-01-15)

Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej (2006-10-20)

Nowa generacja Zafiry z Gliwic (2005-09-16)

Następne projekty Kirchhoffa (2006-12-18)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)

 

 


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech