Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel w Gliwicach z szansą na nowy model Astry

Opel w Gliwicach z szansą na nowy model Astry

Gliwickie zakłady Opla starają się o pozyskanie kolejnego projektu – nowego Opla Astra IV. Polski zakład, uważany przez koncern za jeden z najlepszych w strukturze GM na świecie, będzie rywalizował z fabrykami: w Antwerpii (Belgia), Ellesmere Port (Wielka Brytania) i Trollhattan (Szwecja).

Opel w Gliwicach z szansą na nowy model Astry

O wyborze fabryki, najprawdopodobniej w połowie br. zadecyduje wiele czynników – jednym z nich będą koszty uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Polskim atutem są z pewnością niższe koszty produkcji i wysoka jakość. Zakład ma bardzo duży potencjał i jest bardzo elastyczny. Obecnie w zakładzie w Gliwicach  funkcjonuje system 3-zmianowy, a na jednej linii montażowej można produkować 6 wersji nadwoziowych wszystkich modeli. Zdolność produkcyjna fabryki wynosi do 180 tys. samochodów rocznie.

Gliwicka Fabryka jest młodą, nowoczesną fabryką z „dobrą historią” – jak powiedział Romuald Rytwiński, dyrektor zakładu w Gliwicach. Wdrożony w całym koncernie system produkcyjny General Motors Manufacturing Systems pozwalający na ocenę, który z zakładów jest najbliższy wzorcowym wymaganiom pokazał, że gliwicka fabryka jest najlepszą w Europie.

Przypomnijmy, w tym roku w Gliwicach ruszy produkcja nowego modelu Opla Astry III sedan, który w sprzedaży pojawi się jesienią. GM w komunikatach prasowych zaznaczał, że produkcja przeznaczona będzie wyłącznie na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Przeczytaj także:

Rekordowa produkcja GM w Gliwicach (2007-01-15)

Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej (2006-10-20)

Nowa generacja Zafiry z Gliwic (2005-09-16)

Następne projekty Kirchhoffa (2006-12-18)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)

 

 


Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj