mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel w R klasie

Opel w R klasie

Pamiętacie niedawno pokazane rodzeństwo Mercedesa R- i B-klasy? Były to prototypy dwóch atrakcyjnych aut sportowo-użytkowych. Teraz już nie tylko Daimler-Chrysler upatruje szans na sukces w tej rodzącej się niszy.

Jak podaje branżowy serwis just-auto.com, powołując się na niemiecki Automobilwoche, także niemiecki Opel pracuje nad swoim samochodem w segmencie 'Grand-Sports-Tourer'. Jasne jest, że w świetle nadjeżdżającej na rynek amerykański konkurencji ze strony Mercedesa, rodzimy GM (firma-matka dla Opla), chce mieć przygotowaną odpowiedź.

Czy jest to oznaka ofensywy głównych producentów na klasę mieszańców kombi z MPV i SUV-em? Auta takie miałyby oferować przestronność, pojemność wnętrza i komfort jazdy tradycyjnych vanów, a do tego zapewniać możliwość poruszania się w lekkim terenie. W przypadku Opla byłby to za pewne samochód wiążące cechy Signum i Zafiry z dodatkiem napędu 4x4.

Źródła Opla podają natomiast, że decyzja o wdrożeniu takiego auta do dalszych badań, a potem produkcji nie zostanie podjęta w tym roku. Opel nie zamierza również kontynuować projektu następcy Omegi, który miałby bazować na studyjnym modelu Insignia.


R- i B-klasa Mercedesa

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Lexus LX 570 to największy SUV japońskiej marki. Do Polski trafiła właśnie limitowana edycja 50 egzemplarzy.