mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Operacja pasy bezpieczeństwa

Operacja pasy bezpieczeństwa

Prawie 126 tys. przypadków braku zapiętych pasów bezpieczeństwa ujawniono w czasie ogólnoeuropejskiej kampanii 'Operacja pasy bezpieczeństwa'. W kampanii uczestniczyło 21 krajów. Kampania została przygotowana pod patronatem TISPOL - Europejskiego Stowarzyszenia Policji Drogowej, wspomagającego Unię Europejską w ograniczeniu przypadków śmierci na drogach.

Operacja pasy bezpieczeństwa

"Operacja pasy bezpieczeństwa" to pierwsza z serii kampanii bezpieczeństwa przewidzianych na ten rok. Dostosowanie się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa mogłoby uchronić zdrowie i życie 6,000 europejczyków rocznie. Aż 50% ofiar wypadków nie używało pasów, a ich użycie mogło ocalić ich życie.

We wszystkich krajach UE zapinanie pasów jest obowiązkowe, mimo tego kontrola przeprowadzona pomiędzy 19-25 lutego ujawniła 125,888 przypadków łamania przepisów w tym zakresie, w tym 3,833 przypadków dotyczyło dzieci.

Kampania została przygotowana pod patronatem TISPOL - Europejskiego Stowarzyszenia Policji Drogowej, wspomagającego Unię Europejską w ograniczeniu przypadków śmierci na drogach. Akcje kontroli pojazdów drogowych mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa, a przez to ochronę życia.

"Wspólna walka z nadmierną prędkością, alkoholem i nieużywaniem pasów bezpieczeństwa, pozwoli na usunięcie w znacznym stopniu przyczyny śmierci na Europejskich drogach. W wypadu, użycie pasów lub jego brak, jest często wyborem pomiędzy życiem a śmiercią. Badania pokazują, że intensywność kampanii takich jak ta, zwiększa liczbę używających pasów, przez to ratuje życie. Dlatego mamy zamiar prowadzić dalsze takie akcje w tym roku." zapowiedział Prezes TISPOL Eddy Grief.

Kraje które biorą udział w kampanii to: Belgia, Szwajcaria, Cypr, Niemcy, Dania, Hiszpania, Francja, Finlandia, Grecja, Węgry, Włochy, Irlandia, Mołdawia, Holandia, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowenia, Szwecja, Wielka Brytania.

Czytaj także:

Czy lubimy zapinać pasy? 2006-05-05

Tematy w artykule: bezpieczenstwo pasy bezpieczenstwa

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

~dr med 2007-03-27

nie przesadzaj, taki pełny liberalizm mogłby być gdyby służba zdrowia była u nas pełnopłatna, a tak rozbijesz sie, bedziesz ranny ikto bedzie płacić za Twoje leczenie... Pan, Pani, spoleczenstwo znaczy sie..

~wiesniak 2007-03-26

a ja czekam jak wprowadza ograniczenie predkosci do 30 km/h, wowczas to juz bedzie super bezpiecznie. Jak nie zapnę pasów i w casie wypadku zginę to chyba moja i tylko sprawa, no co najwyżej mojej rodziny, dlatego tylko oni mogą mi zwracać uwagę ze jezdże bez pasów...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show
Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show
KAI i Vision Coupe – to nazwy konceptów, które Mazda zaprezentowała na salonie samochodowym w Tokio. Łączy je nietuzinkowa uroda.