mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opłaty drogowe z karty UTA

Opłaty drogowe z karty UTA

Od 1 lipca 2011 r. winiety opłaty drogowej dla pojazdów powyżej 3,5 t zostaną zastąpione system elektronicznego poboru myta - viaTOLL. UTA została wybrana operatorem kart flotowych mającym obsługiwać płatności w nowym systemie.

Opłaty drogowe z karty UTA
Oznacza to że Klienci UTA będą mogli bez problemu zarejestrować się w systemie i uiszczać opłaty za pośrednictwem kart UTA, również firmy nie będące dotychczas klientem UTA mogą zgłaszać się do UTA w celu rejestracji do systemu.

Od 1 lipca bieżącego roku pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony a także niezależnie od masy – autobusy o liczbie miejsc siedzących większej niż 9, będą musiały uiszczać opłaty drogowe za pomocą urządzenia pokładowego viaBox.

Wyżej wymienione pojazdy będą musiały być wyposażone w urządzenie pokładowe do poboru myta (via Box) podczas przejazdów autostradami, drogami szybkiego ruchu, a także niektórymi drogami krajowymi, objętymi obowiązkiem uiszczania opłat drogowych. Naliczanie opłat opierać się będzie na systemie komunikacji pomiędzy urządzeniem pokładowym a bramami poboru.

Start oficjalnej rejestracji do systemu viaTOLL przewidziany jest na początek maja 2011 r.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

~Bono 2011-06-23

Płatności można również dokonywać kartami kredytowymi i debetowymi, kartami paliwowymi Orlenu oraz DKV

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando