Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opłaty rejestracyjne bez zmian

Opłaty rejestracyjne bez zmian

Ministerstwo Infrastruktury nie przewiduje w najbliższym czasie zmian w opłatach związanych z rejestracją pojazdów.

W zakresie tym obowiązuje rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i tablic rejestracyjnych pojazdów (Dz. U. nr 230, poz. 2302) oraz rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz. U. Nr 137, poz. 1310).

Przykładowo opłata za wydanie dowodu rejestracyjnego wraz z kompletem znaków legalizacyjnych wynosi 60,50 zł. Za wydanie pozwolenia czasowego w odpowiednim organie rejestrującym trzeba zapłacić 27,50, chyba że jest to pozwolenie dla jednostki upoważnionej do przeprowadzania badań homologacyjnych lub jednostki badawczej producenta pojazdu, jego wyposażenia lub części - w celu umożliwienia odpowiednich badań. Wtedy koszt ten  wzrasta do 374 zł. Za wydanie tablic rejestracyjnych opłata wynosi 80 zł, dla samochodu, 40 dla motocykla, 30 dla motorowera, 100 dla zabytkowego samochodu, 80 dla zabytkowego motocykla. Tablice indyuwidualne kosztują zaś 1.000 zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
„Drift mode” w Mercedesach AMG
„Drift mode” w Mercedesach AMG
Producent ze Stuttgartu pozazdrościł rozwiązania znanego z nowego Focusa RS. Tryb wspomagający driftowanie będzie dostępny w nowej generacji Mercedesa E63 AMG, który pojawi się na rynku już w przyszłym roku.