mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ople w Niemczech czystsze

Ople w Niemczech czystsze

Już wkrótce wszystkie modele marki Opel wyposażone w silnik wysokoprężny będą na rynku niemieckim dostępne z filtrem cząstek stałych.

Filtr cząstek stałych oczyszcza spaliny z cząstek sadzy, które wydalane są przez samochody napędzane silnikiem diesla. W Niemczech trwa obecnie publiczna dyskusja nad szkodliwością tego typu cząstek na zdrowie ludzi. Przygotowany został wstępny projekt ustawy, wg którego osoba nabywająca auto z tego typu filtrem mogłaby liczyć na ulgi podatkowe.

Obecnie standardowo w filtr wyposażane są Ople Vectra, Signum oraz nowa Zafira oraz Astra III z silnikiem 1,9 CDTI. Aż 80% nabywców Astry 1,9 CDTI zdecydowało się na wybór tego modelu właśnie ze względu na ów filtr. Od listopada również wersje Astry z silnikiem 1,3-litrowym wyposażone będą w filtr cząstek stałych.

Nabywcy Agili, Corsy, Combo, Merivy, Tigry z silnikami 1,3 CDTI (70 lub 90 KM) oraz 1,7 CDTI (100 KM) będą mogli do wiosny przyszłego roku w każdym punkcie dealerskim Opla zainstalować taki filtr.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.