mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ople z Gliwic do Australii

Ople z Gliwic do Australii

Od przyszłego roku sprzedawane na rynku australijskim modele marki Holden będą tak naprawdę Oplami z innym znaczkiem. W ten sposób na Antypody trafią między innymi Astry oraz Cascady, które są wystwarzane w Gliwicach.

Ople z Gliwic do Australii
W sierpniu zeszłego roku, po dramatycznym pogorszeniu sytuacji na rynku australijskim, Opel oświadczył, że wstrzymuje działalność na tym kontynencie jako odrębna marka, gdyż przestało to być opłacalne. Jednocześnie zaznaczono, że w przyszłości rozważa się sprzedaż modeli Opla pod lokalną marką GM o nazwie Holden. Opel i Holden współpracują w zakresie technologii i produkcji samochodów już od wielu lat.

I właśnie zapadła decyzja, że od przyszłego roku niemiecka marka będzie eksportować swoje modele do Australii i Nowej Zelandii, które na tych dwóch rynkach będą sprzedawane pod marką Holden.

Do Australii z Europy trafią Astra GTC, sportowa Astra VXR, znana u nas jako Astra OPC, a także kabiolet Cascada oraz Insignia w sportowej odmianie OPC.

- Jest to druga dobra wiadomość dotycząca eksportu (z europejskich zakładów Opla/Vauxhalla) w ciągu zaledwie kilku tygodni - skomentował tą decyzję Karl-Thomas Neumann, prezes Opla. - Prawie miesiąc temu ogłosiliśmy, że w naszym zakładzie w Rüsselsheim będziemy produkować samochody marki Buick przeznaczone na rynek amerykański.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Opel Insignia
Opel Insignia
Cena podstawowa już od: 90 850 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Opel Cascada
Opel Cascada
Cena podstawowa już od: 115 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i...

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.