mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opole: Walka z piratami drogowymi

Opole: Walka z piratami drogowymi

Na trasie A-4 przebiegającej przez teren województwa opolskiego policjanci wyłapywali piratów drogowych. W akcji uczestniczył policyjny helikopter, który z góry monitorował autostradę. Najwięcej na liczniku miał 48-latek z Wrocławia pędzący Jaguarem. Jadąc z prędkością 218 km/h stwarzał bezpośrednie zagrożenia innym uczestnikom ruchu drogowego.

Opole: Walka z piratami drogowymi
Do walki z piratami drogowymi na A-4 policjanci wykorzystali samochody nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, a także policyjny helikopter oraz fotoradary.

W wyniku akcji policjanci odnotowali ponad 50 wykroczeń,  41 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, dwóch zostało pouczonych, a na 51 nałożono mandaty na łączną kwotę 13 600 złotych. Poza tym w 100 przypadkach zdjęcie kierowcom zrobił policyjny fotoradar. Oni też dowiedzą się niebawem kiedy i gdzie przekroczyli prędkość.

Największe zagrożenie na trasie A-4 stworzył 48-letni kierowca Jaguara, który jechał 218 km/h. zaraz po nim Mercedes jadący z prędkością 215 km/h, a za nim kierowca forda mondeo – jego licznik wskazał 203 km/h. Wszyscy trzej kierowcy zostali ukarani mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Czytaj także:

KGP: Fotoradary, a bezpieczeństwo 2006-12-18

Podobne wiadomości:

KGP: Fotoradary, a bezpieczeństwo

KGP: Fotoradary, a bezpieczeństwo

Aktualności 2006-12-18

Komentuj:

~józek 2006-12-20

to ty cwaniak z luxemburga spie........ do szwajcarii

~kazdud z luxemburga 2006-12-19

co to za kary 500 zl,to smieszne,piraci drogowi powinny miec respekt do przepisow i kar,tak jak w Szwajcarii ,na autostradzie jest ograniczenie 120 km i wszyscy tak jada nikt nie wyprzedza,az przyjemnie i bezpiecznie w tym kraju jezdzic

~Podpis: 2006-12-19

dokładnie ech - z taką prędkością jadą najczęściej samochody do niej przystosowane (co innego kierowcy...) i nie jest to bardzo niebezpiecznie (trochę niebezpieczne jest nawet wstawanie z łóżka...) Jednak niezachowanie odpowiedniej odległości to zbrodnia - nawet najlepszy samochód nie zatrzyma się w miejscu...

~ech 2006-12-19

dużo groźniejsze od prędkości na autostradzie jest niezachowywanie właściwego odstępu za poprzedzającym samochodem jadąc 120-130 km/h zawsze najbardziej boje sie kretynów którzy "siadaja" mi na ogonie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.