mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opona na szczycie

Opona na szczycie

Specjalistyczna, przeznaczona do aut terenowych opona Goodyear Wrangler MT/R pobiła rekord wysokości opony na szczycie najwyższego wulkanu świata.

Opona na szczycie

Samochód terenowy Toyota Land Cruiser 90, prowadzony przez Matthiasa Jeschke, wyposażony w opony Goodyear Wrangler MT/R, pobił rekord świata wysokości dla pojazdów mechanicznych, wjeżdżając na najwyższy wulkan świata Ojos del Salado w Chile.

Nowy rekord wynosi obecnie ponad 6300 metrów n.p.m. Matthias Jeschke i jego zespół przygotowywali się do tej ekstremalnej wyprawy przez kilka miesięcy. Kładli oni największy nacisk na wybór sprzętu i wyposażenia odpowiedniego do ekstremalnych warunków panujących na wulkanie i otaczającej go pustyni Atacama. „To było trudne wyzwanie zarówno dla ludzi, jak i sprzętu” – powiedział Jeschke.

Nowy rekord został ustanowiony także dzięki oponie Goodyear Wrangler MT/R (Maximum Traction/Reinforced), która została zaprojektowana do jazdy w ekstremalnych warunkach terenowych.

Klocki centralne oraz ich odpowiedniki na krawędzi opony zapewniają zwiększoną przyczepność na mokrej nawierzchni i śniegu. Mocne, boczne karbowanie oraz zygzakowate rowki zapewniają skuteczne odprowadzanie błota, dzięki czemu dodatkowo wzrasta przyczepność opony w najtrudniejszych warunkach.

System DURA-WALL, będący nowością w oponach Wrangler MT/R, chroni boczne ścianki przed przebiciem, w miejscach gdzie opony są najbardziej narażone na uszkodzenia. Goodyear Wrangler MT/R jest osiągalna w szerokim zakresie rozmiarów, od 235/85R16, do 255/55R19 oraz w specjalnych, dodatkowo wzmocnionych wersjach lub z białymi napisami na boku, jak na zdjęciu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.