Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opona na szczycie

Opona na szczycie

Specjalistyczna, przeznaczona do aut terenowych opona Goodyear Wrangler MT/R pobiła rekord wysokości opony na szczycie najwyższego wulkanu świata.

Opona na szczycie

Samochód terenowy Toyota Land Cruiser 90, prowadzony przez Matthiasa Jeschke, wyposażony w opony Goodyear Wrangler MT/R, pobił rekord świata wysokości dla pojazdów mechanicznych, wjeżdżając na najwyższy wulkan świata Ojos del Salado w Chile.

Nowy rekord wynosi obecnie ponad 6300 metrów n.p.m. Matthias Jeschke i jego zespół przygotowywali się do tej ekstremalnej wyprawy przez kilka miesięcy. Kładli oni największy nacisk na wybór sprzętu i wyposażenia odpowiedniego do ekstremalnych warunków panujących na wulkanie i otaczającej go pustyni Atacama. „To było trudne wyzwanie zarówno dla ludzi, jak i sprzętu” – powiedział Jeschke.

Nowy rekord został ustanowiony także dzięki oponie Goodyear Wrangler MT/R (Maximum Traction/Reinforced), która została zaprojektowana do jazdy w ekstremalnych warunkach terenowych.

Klocki centralne oraz ich odpowiedniki na krawędzi opony zapewniają zwiększoną przyczepność na mokrej nawierzchni i śniegu. Mocne, boczne karbowanie oraz zygzakowate rowki zapewniają skuteczne odprowadzanie błota, dzięki czemu dodatkowo wzrasta przyczepność opony w najtrudniejszych warunkach.

System DURA-WALL, będący nowością w oponach Wrangler MT/R, chroni boczne ścianki przed przebiciem, w miejscach gdzie opony są najbardziej narażone na uszkodzenia. Goodyear Wrangler MT/R jest osiągalna w szerokim zakresie rozmiarów, od 235/85R16, do 255/55R19 oraz w specjalnych, dodatkowo wzmocnionych wersjach lub z białymi napisami na boku, jak na zdjęciu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.