mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opóźniony start Chevroleta Cruze?

Opóźniony start Chevroleta Cruze?

W trzecim kwartale globalna sprzedaż koncernu General Motors była niższa niż w analogicznym okresie 2007 o 11,4%. W branży pojawiły się opinie, że z powodu konieczności kontroli kosztów grupa może ewentualnie zdecydować o opóźnieniu prac lub nawet o rezygnacji z planów wprowadzenia na rynek kilku nowych modeli.

Opóźniony start Chevroleta Cruze?
Przedstawiciele General Motors podkreślają: „Oceniani aktualnie każdy z naszych programów modelowych. Codziennie sytuacja zmienia się i ewoluuje”. Decyzja grupy o przełożeniu części wydatków w ramach prac nad nowymi modelami może mieć ewentualnie znaczenie z punktu widzenia premiery handlowej wyczekiwanego z dużym zainteresowaniem samochodu Chevrolet Cruze, w którym zadebiutuje nowa platforma konstrukcyjna opracowana siłami GM dla aut klasy kompaktowej (m.in. nowy Opel Astra).

Tymczasem już na 6 listopada spodziewane jest oficjalnie otwarcie rosyjskich zakładów GM niedaleko Petersburga. W pierwszej fazie rosyjski obiekt dostarczać ma egzemplarze siostrzanych modeli Chevrolet Captiva/Opel Antara.

Według oficjalnych zapewnień na stan obecny, w Europie Chevrolet Cruze będzie miał premierę handlową w marcu 2009, dostępny z silnikami benzynowymi 1.6 oraz 1.8, a także z dieselem 2.0 turbo. Samochód ma być wytwarzany m.in. właśnie w rosyjskiej fabryce.

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?