mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opóźniony start Chevroleta Cruze?

Opóźniony start Chevroleta Cruze?

W trzecim kwartale globalna sprzedaż koncernu General Motors była niższa niż w analogicznym okresie 2007 o 11,4%. W branży pojawiły się opinie, że z powodu konieczności kontroli kosztów grupa może ewentualnie zdecydować o opóźnieniu prac lub nawet o rezygnacji z planów wprowadzenia na rynek kilku nowych modeli.

Opóźniony start Chevroleta Cruze?
Przedstawiciele General Motors podkreślają: „Oceniani aktualnie każdy z naszych programów modelowych. Codziennie sytuacja zmienia się i ewoluuje”. Decyzja grupy o przełożeniu części wydatków w ramach prac nad nowymi modelami może mieć ewentualnie znaczenie z punktu widzenia premiery handlowej wyczekiwanego z dużym zainteresowaniem samochodu Chevrolet Cruze, w którym zadebiutuje nowa platforma konstrukcyjna opracowana siłami GM dla aut klasy kompaktowej (m.in. nowy Opel Astra).

Tymczasem już na 6 listopada spodziewane jest oficjalnie otwarcie rosyjskich zakładów GM niedaleko Petersburga. W pierwszej fazie rosyjski obiekt dostarczać ma egzemplarze siostrzanych modeli Chevrolet Captiva/Opel Antara.

Według oficjalnych zapewnień na stan obecny, w Europie Chevrolet Cruze będzie miał premierę handlową w marcu 2009, dostępny z silnikami benzynowymi 1.6 oraz 1.8, a także z dieselem 2.0 turbo. Samochód ma być wytwarzany m.in. właśnie w rosyjskiej fabryce.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Orlando – 7-miejscowa nowość

auto motor i sport 0000-00-00

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.