mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Orlen Transport inwestuje pół miliona w system GPS

Orlen Transport inwestuje pół miliona w system GPS

Każda autocysterna z floty Orlen Transport, spółki grupy PKN Orlen, będzie mieć do końca września zamontowane urządzenie GPS. Dzięki temu firma będzie mogła na bieżąco śledzić pracę kierowców. Zyska też informacje o trasie pojazdu i rozładunku towaru.

Orlen Transport inwestuje pół miliona w system GPS

System będzie wdrażany już od sierpnia. Koszt wprowadzenie systemu, który obejmie całą flotę 190 pojazdów należących do Orlen Transport to ponad 500 tys. złotych mówi Bożena Cichocka z Orlen Transport.

Prezes spółki Mirosław Zubek, jest pewien, że system podniesie bezpieczeństwo kierowców oraz przewożonych ładunków. Dodaje także, że dzięki szybkiemu pozyskiwaniu i wykorzystaniu szerokiego zakresu informacji, firmie uda się zmniejszyć koszty związane ze zużyciem paliwa i eksploatacją pojazdów oraz poprawić efektywność operacyjną.

System o nazwie DS Flota stworzyła poznańska spółka informatyczna Data System Group. Program umożliwi m.in. całodobowe śledzenie pozycji autocystern, ich trasy, czasu przejazdu do wskazanej stacji, przebieg procedur rozładunku na stacji oraz ilość rozładowanego paliwa. W razie niebezpieczeństwa (np. napadu) system natychmiast powiadomi dyspozytorów o zdarzeniu.

Do końca III kwartału 2009 r. każda autocysterna z firmowej floty ma zostać wyposażona w lokalizator, wysyłający dane za pośrednictwem transmisji GPRS w sieci GSM do stacjonarnych systemów informatycznych. Informacje z nadajników zostaną przekazane do wydzielonych serwerów, a następnie do dedykowanych systemów informatycznych w spółce, np. systemu planistycznego, raportującego oraz kadrowo-płacowego.

- Dane będą też wizualizowane na aplikacji mapowej, która umożliwi monitoring on-line całej floty. Moduł ten będzie zawierał zdefiniowane wszystkie istotne koordynaty geograficzne takich punktów, jak: miejsca załadunku lub rozładunku, serwisy naprawcze i myjnie – mówi w artykule Cichocka.

Dzięki temu każda zmiana trasy, przestój lub próba ingerencji w przewożony ładunek będzie natychmiast widoczna w systemie. Nowe rozwiązanie pomoże także w ocenie techniki jazdy każdego kierowcy w czasie rzeczywistym (system monitoruje prędkość, gwałtowne hamowanie i nagłe przyspieszanie) co zostanie wykorzystane w do opracowania zindywidualizowanych programów szkoleniowych.


Podobne wiadomości:

Współużytkowanie flot pojazdów - przyszłość korporacji

Współużytkowanie flot pojazdów - przyszłość...

Aktualności 2014-11-28

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.