mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Orlen Transport postawił na konsolidację

Orlen Transport postawił na konsolidację

Kryzys gospodarczy dotknął firmy działające w sektorze przewozu paliw. Orlen Transport znalazł jednak na to sposób - konsolidację spółek z grupy kapitałowej.

Orlen Transport postawił na konsolidację
- Przyspieszyliśmy niektóre działania restrukturyzacyjne oraz wygasiliśmy obszary niezwiązane z podstawową działalnością, skupiając się na optymalizacji segmentu przewozu materiałów niebezpiecznych - mówi prezes spółki Orlen Transport Mirosław Zubek na łamach Orlen Ekspres.

Według niego potencjalne negatywne skutki kryzysu zostały częściowo ograniczone poprzez korzyści wynikające z konsolidacji spółek transportowych z grupy kapitałowej PKN Orlen. Dzięki konsolidacji powstał największy na rynku podmiot w segmencie przewozu paliw płynnych.

- Pierwsze efekty konsolidacji już widzimy, np. wolumen przewozów w przeliczeniu na jeden samochód , który wzrósł o blisko 90 proc. w stosunku do stycznia 2008 r. – twierdzi Mirosław Zubek.

Spółka podejmowała również inwestycje w celu optymalizacji bieżącej działalności. Jak wylicza prezes Orlen Transport przebudowano model operacyjny, dostosowując go do europejskich standardów, wdrożono system nadzoru, który pozwolił na uszczelnienie łańcucha dostaw. Działania konsolidacyjne pozwoliły również zharmonizować struktury terenowe z nowym modelem operacyjnym firmy.


Podobne wiadomości:

Jest już Audi e-benzyna

Jest już Audi e-benzyna

Technika 2015-05-22

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.