mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Orlen Transport postawił na konsolidację

Orlen Transport postawił na konsolidację

Kryzys gospodarczy dotknął firmy działające w sektorze przewozu paliw. Orlen Transport znalazł jednak na to sposób - konsolidację spółek z grupy kapitałowej.

Orlen Transport postawił na konsolidację
- Przyspieszyliśmy niektóre działania restrukturyzacyjne oraz wygasiliśmy obszary niezwiązane z podstawową działalnością, skupiając się na optymalizacji segmentu przewozu materiałów niebezpiecznych - mówi prezes spółki Orlen Transport Mirosław Zubek na łamach Orlen Ekspres.

Według niego potencjalne negatywne skutki kryzysu zostały częściowo ograniczone poprzez korzyści wynikające z konsolidacji spółek transportowych z grupy kapitałowej PKN Orlen. Dzięki konsolidacji powstał największy na rynku podmiot w segmencie przewozu paliw płynnych.

- Pierwsze efekty konsolidacji już widzimy, np. wolumen przewozów w przeliczeniu na jeden samochód , który wzrósł o blisko 90 proc. w stosunku do stycznia 2008 r. – twierdzi Mirosław Zubek.

Spółka podejmowała również inwestycje w celu optymalizacji bieżącej działalności. Jak wylicza prezes Orlen Transport przebudowano model operacyjny, dostosowując go do europejskich standardów, wdrożono system nadzoru, który pozwolił na uszczelnienie łańcucha dostaw. Działania konsolidacyjne pozwoliły również zharmonizować struktury terenowe z nowym modelem operacyjnym firmy.


Podobne wiadomości:

Orlen będzie miał e-stacje

Orlen będzie miał e-stacje

Aktualności 2015-07-08

Polak wicemistrzem Porsche Supercup

Polak wicemistrzem Porsche Supercup

Aktualności 2014-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.