mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Orlen i Volvo pracują nad biopaliwami

Orlen i Volvo pracują nad biopaliwami

PKN ORLEN oraz VOLVO Auto Polska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie promowania i wprowadzania na polski rynek biopaliwa nowej generacji, produkowanego na bazie bioetanolu.

Orlen i Volvo pracują nad biopaliwami
PKN ORLEN zamierza wprowadzić na rynek biopaliwa nowej generacji BIO85 (E85) – mieszaniny benzyny z bietanolem, w  której udział bioetanolu wynosi do  85% obj. BIO85 (E85) adresowane jest do samochodów wyposażonych w system FlexiFuel (FFV – Flexi Fuel Vehicles), czyli pojazdów z silnikami przystosowanymi do zasilania tego typu biopaliwem. Mogą być one napędzane zarówno zwykłą benzyną, jak i biopaliwem BIO 85. Auta tego typu cieszą się już dużym zainteresowaniem użytkowników w krajach promujących wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jak Szwecja, czy Brazylia.

Wprowadzanie nowego gatunku biopaliwa może przyczynić się do ograniczenia emisji CO2 i wesprzeć rozwój sektora rolniczego. Jego popularyzacja stworzyłaby również kolejną alternatywę dla realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego, który w 2010r. wynosi 5,75 % energetycznego, a w następnych latach będzie wzrastać.

Volvo posiada dość szeroką ofertę modeli Flexifuel na rynku motoryzacyjnym  – można wybrać jeden z trzech silników E85. Poza silnikiem 2.5FT z turbodoładowaniem, zarówno model Volvo V70, jak i S80 są dostępne w wersji z czterocylindrowym, 2-litrowym silnikiem Flexifuel (2.0F) o mocy 145 KM (107 kW). Wersje Flexifuel dla modeli Volvo S40, V50 i C30 wyposażone są w czterocylindrowy, 1,8-litrowy silnik (1.8F) o mocy 125 KM (92 kW).

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

~Jules 2010-11-06

mimo że Volvo nie ma w swojej ofercie żadnej hybrydy (przynajumniej do momoentu premiery C30 BEV) to i tak jego ekologiczne jednostki napedowe wypadają bardzo dobrze w tetsach dotyczących ekologii

kosmoss 2010-10-28

Jednym z działań marki Volvo wspierających ochronę środowiska było wprowadzenie do swojej gamy silników jednostek proekologicznych, oczywiście w niższej, promocyjnej dla klientów cenie. Przedstawiciel Volvo na forum

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross