mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Orlen i Volvo pracują nad biopaliwami

Orlen i Volvo pracują nad biopaliwami

PKN ORLEN oraz VOLVO Auto Polska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie promowania i wprowadzania na polski rynek biopaliwa nowej generacji, produkowanego na bazie bioetanolu.

Orlen i Volvo pracują nad biopaliwami
PKN ORLEN zamierza wprowadzić na rynek biopaliwa nowej generacji BIO85 (E85) – mieszaniny benzyny z bietanolem, w  której udział bioetanolu wynosi do  85% obj. BIO85 (E85) adresowane jest do samochodów wyposażonych w system FlexiFuel (FFV – Flexi Fuel Vehicles), czyli pojazdów z silnikami przystosowanymi do zasilania tego typu biopaliwem. Mogą być one napędzane zarówno zwykłą benzyną, jak i biopaliwem BIO 85. Auta tego typu cieszą się już dużym zainteresowaniem użytkowników w krajach promujących wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jak Szwecja, czy Brazylia.

Wprowadzanie nowego gatunku biopaliwa może przyczynić się do ograniczenia emisji CO2 i wesprzeć rozwój sektora rolniczego. Jego popularyzacja stworzyłaby również kolejną alternatywę dla realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego, który w 2010r. wynosi 5,75 % energetycznego, a w następnych latach będzie wzrastać.

Volvo posiada dość szeroką ofertę modeli Flexifuel na rynku motoryzacyjnym  – można wybrać jeden z trzech silników E85. Poza silnikiem 2.5FT z turbodoładowaniem, zarówno model Volvo V70, jak i S80 są dostępne w wersji z czterocylindrowym, 2-litrowym silnikiem Flexifuel (2.0F) o mocy 145 KM (107 kW). Wersje Flexifuel dla modeli Volvo S40, V50 i C30 wyposażone są w czterocylindrowy, 1,8-litrowy silnik (1.8F) o mocy 125 KM (92 kW).

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Crossover – charakterna krzyżówka dla wymagających

Crossover – charakterna krzyżówka dla...

Artykuł sponsorowany 2017-02-02

Komentuj:

~Jules 2010-11-06

mimo że Volvo nie ma w swojej ofercie żadnej hybrydy (przynajumniej do momoentu premiery C30 BEV) to i tak jego ekologiczne jednostki napedowe wypadają bardzo dobrze w tetsach dotyczących ekologii

kosmoss 2010-10-28

Jednym z działań marki Volvo wspierających ochronę środowiska było wprowadzenie do swojej gamy silników jednostek proekologicznych, oczywiście w niższej, promocyjnej dla klientów cenie. Przedstawiciel Volvo na forum

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.