mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Osiągi Porsche, ekonomia miejskiego auta

Osiągi Porsche, ekonomia miejskiego auta

Porsche to od wielu lat synonim sportowego stylu i nieprzeciętnych osiągów. Jeszcze do niedawna takie cechy nie szły w parze z niskimi kosztami eksploatacji. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej.

Osiągi Porsche, ekonomia miejskiego auta
W czasie przeprowadzonych pod koniec października testów długodystansowych, Porsche testowało swoje hybrydowe modele. Pierwszy z nich to świeżo zaprezentowany SUV - Porsche Cayenne S E-Hybrid. Pod tak skomplikowanym oznaczeniem kryje się technologia hybrydowa typu plug-in, czyli tradycyjny silnik spalinowy plus elektryczny z możliwością ładowania z gniazdka w garażu. Literka S w nazwie zdradza wyjątkowe osiągi, które takiej technologii towarzyszą. 5,9 sekundy potrzebuje Cayenne w takiej wersji w sprincie do 100km/h. Limit rozpędzania następuje dopiero 143km/h później. Gdzie tu ekonomia?
 
Otóż jak pokazały testy w okolicach Frankfurtu, trasę o długości ponad 4200km Porsche Cayenne S E-Hybrid pokonało z niskim apetytem na poziomie 5,6l/100km. To co prawda o 2,5l/100km więcej, niż dane fabryczne, ale ciągle świetny wynik. Poza tym, najoszczędniejsi kierowcy zeszli do poziomu 1,4l/100km, a to już nie lada sukces. Przy okazji został potwierdzony zasięg czysto elektryczny - bez włączania silnika spalinowego Cayenne S E-Hybrid może przejechać do 36km.

Równocześnie kierowcy testowali podobną wersję największego Porsche - Panamery S E-Hybrid. Limuzyna ze Stuttgartu zadowoliła się jeszcze mniejszą ilością paliwa w cyklu testowym - 5,4l/100km.

Cayenne S E-Hybrid, Panamera S E-Hybrid i Porsche 918 Spyder to trzy samochody z napędem hybrydowym typu plug-in w ofercie niemieckiej firmy. Co ciekawe, żaden inny producent nie ma w tej chwili tak bogatej gamy aut z możliwością doładowania prosto z gniazdka. Na tym przykładzie widać, że nieprzeciętne osiągi można dzisiaj łączyć z oszczędną eksploatacją.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Porsche Panamera
Porsche Panamera
Cena podstawowa już od: 415 360 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche Panamera Exclusive Series - jeszcze...

auto motor i sport 0000-00-00

W Porsche Panamera Exclusive Series lakier jest dwukolorowy, skórę można znaleźć tam, gdzie normalnie jej nie ma, a jego właściciel może poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo, bowiem superekskluzywnych Porsche powstanie tylko 100 sztuk.

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.