mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Osiągi Porsche, ekonomia miejskiego auta

Osiągi Porsche, ekonomia miejskiego auta

Porsche to od wielu lat synonim sportowego stylu i nieprzeciętnych osiągów. Jeszcze do niedawna takie cechy nie szły w parze z niskimi kosztami eksploatacji. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej.

Osiągi Porsche, ekonomia miejskiego auta
W czasie przeprowadzonych pod koniec października testów długodystansowych, Porsche testowało swoje hybrydowe modele. Pierwszy z nich to świeżo zaprezentowany SUV - Porsche Cayenne S E-Hybrid. Pod tak skomplikowanym oznaczeniem kryje się technologia hybrydowa typu plug-in, czyli tradycyjny silnik spalinowy plus elektryczny z możliwością ładowania z gniazdka w garażu. Literka S w nazwie zdradza wyjątkowe osiągi, które takiej technologii towarzyszą. 5,9 sekundy potrzebuje Cayenne w takiej wersji w sprincie do 100km/h. Limit rozpędzania następuje dopiero 143km/h później. Gdzie tu ekonomia?
 
Otóż jak pokazały testy w okolicach Frankfurtu, trasę o długości ponad 4200km Porsche Cayenne S E-Hybrid pokonało z niskim apetytem na poziomie 5,6l/100km. To co prawda o 2,5l/100km więcej, niż dane fabryczne, ale ciągle świetny wynik. Poza tym, najoszczędniejsi kierowcy zeszli do poziomu 1,4l/100km, a to już nie lada sukces. Przy okazji został potwierdzony zasięg czysto elektryczny - bez włączania silnika spalinowego Cayenne S E-Hybrid może przejechać do 36km.

Równocześnie kierowcy testowali podobną wersję największego Porsche - Panamery S E-Hybrid. Limuzyna ze Stuttgartu zadowoliła się jeszcze mniejszą ilością paliwa w cyklu testowym - 5,4l/100km.

Cayenne S E-Hybrid, Panamera S E-Hybrid i Porsche 918 Spyder to trzy samochody z napędem hybrydowym typu plug-in w ofercie niemieckiej firmy. Co ciekawe, żaden inny producent nie ma w tej chwili tak bogatej gamy aut z możliwością doładowania prosto z gniazdka. Na tym przykładzie widać, że nieprzeciętne osiągi można dzisiaj łączyć z oszczędną eksploatacją.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 352 870 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Porsche Panamera
Porsche Panamera
Cena podstawowa już od: 523 620 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 RSR 2017 - broń doskonała

Porsche 911 RSR 2017 - broń doskonała

Premiery 2016-11-17

Porsche Panemera - obwieszona ekskluzywnymi dodatkami

Porsche Panemera - obwieszona ekskluzywnymi...

Aktualności 2016-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.