mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Osiem milionów aut z fabryki w Walencji

Osiem milionów aut z fabryki w Walencji

1 czerwca z linii produkcyjnej fabryki Forda w Walencji zjechała jubileuszowa Fiesta. Osiem milionów aut wytworzonych zostało w 28 lat.

Fabryka w Walencji powstała w październiku 1976 roku. Produkowano w niej wyłącznie modele Fiesta. W 1998 roku, kiedy do produkcji dołączono także Focusa, fabryka przeszła gruntowną modernizację, tak iż obecnie dzienna produkcja na trzy zmiany wynosi 2.050 aut. W zakładach produkowane są, oprócz pięciodrzwiowej Fiesty i Focusa w wersji 4- i 5-drzwiowej, także modele Ka i Mazda2.

W zeszłym roku z taśm montażowych zjechało łącznie 384.324 samochodów, w tym 187.359 Focusów, 88.010 modeli Ka, 68.028 Fiest i 40.927 Mazdy2. Była to druga z rzędu rekordowa liczba wyprodukowanych aut w tej fabryce.

Za kierownicą jubileuszowej 5-drzwiowej Fiesty o mocy 75 KM siedział prezes i dyrektor zarządzający Ford Europa, Lewis Booth, który powiedział: "Hiszpania jest naszym głównym rynkiem w Europie i to, co się tutaj dzieje ma znaczący wpływ na łączny wynik w całej Europie. Od dwóch kwartałów osiągamy zysk, wzrosła satysfakcja klientów i, pomimo rosnącej konkurencji, nasza sprzedaż ciągle rośnie. W Hiszpanii Ford jest najdynamiczniej rosnącą marką, z przyrostem sprzedaży w zeszłym roku na poziomie 24%. W tym roku chcemy kolejny rok z rzędu uzyskać rekordowy wynik"

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Już jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie pojawi się nowa generacja Subaru Imprezy. Japoński producent uchylił właśnie rąbka tajemnicy na temat kolejnej odsłony kultowego modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech